29 ogledov

Odlični Vujačić premalo za CSKA

Saša Vujačić Reuters
V skupini G Evrolige bo med najboljših osem ob Panathinaikosu napredoval še Unics Kazan našega Boštjana Nachbarja. Rusi so v zadnji tekmi Top 16 sicer klonili proti Panathinaikosu (63:68). Za uvrstitev na final four se bo Unics pomeril proti neporaženi Barceloni, ki je tokrat z 79:67 odpravila Maccabi. Saša Vujačić je s porazom proti CSKA končal s tekmovanjem.

Anadolu Efes je v Top 16 sklenil s svojimi nastopi v letošnji sezoni Evrolige. Turki so v zadnjem kolu na domačem parketu kljub odlični igri Saše Vujačića klonili proti CSKA s 65:82. Rusi, ki so ob Barceloni eni od glavnih favoritov, so si prvo občutnejšo prednost priigrali v drugi četrtini, ko so povedli s 47:37, v drugem polčasu pa so tekmo le še mirno pripeljali do konca.

Pri domačih je bil s 17 točkami najuspešnejši nesojeni slovenski reprezentant Vujačić, ki se je ustavil pri 17 točkah (met 6/14). Le točko manj je dodal Duško Savanović. Pri gostih je bil s 15 točkami najučinkovitejši Andrej Kirilenko, še trije igralci CSKA pa so dosegli več kot deset točk.

Lakovič brez četrtfinala

Galatasaray Jake Lakoviča je ostal brez uvrstitve v četrtfinale. Turki so v zadnjem kolu Top 16 gostovali pri neposrdnem tekmecu, Olympiacosu. Grki so slavili z 88:81 in se še sedmo leto zapored uvrstili v izločilne boje. Slovenski kapetan je dosegel 12 točk, pri domačih pa je blestel Vassilis Spanoulis (20 točk in osem podaj).

Bilbao že v prvi sezoni v izločilne boje

Real je v zadnjem kolu slavil v gosteh pri Sieni s 102:90, a to ni bilo dovolj za napredovanje v četrtfinale. Iz skupine F je ob Sieni napredoval še Bilbao, ki letos prvič igra v Evroligi. Bilbao je ugnal Unicajo z 59:55 in se premierno uvrstil med najboljših osem ekip v Evropi.

Boki v četrtfinalu pričakal Lorbka

V skupini H v zadnjem kolu ni bilo pravega tekmovalnega naboja, saj je bilo vse že odločeno. Barcelona je z zmago proti Maccabiju le še dodatno potrdila status enega prvih favoritov za končno zmago. Katalonci so tokrat brez izrazite pomoči Erazma Lorbka (štiri točke) Izraelce odpravili s 70:67 in Top 16 končali brez poraza. Maccabi je imel ob koncu možnost za podaljšek, toda Guy Pnini ni zadel trojke, zato je zmaga ostala doma. Barcelona se bo za preboj na zaključni turnir pomerila proti Unicsu.

Na drugi tekmi skupine H je Bennet Cantu v gosteh s 77:71 ugnal Žalgiris. Pri Italijanih sta blestela dva nekdanja igralca Union Olimpije. Manučar Markoišvili je bil prvi strelec z 32 točkami (trojke 5/10), Giorgi Šermadini pa je dodal 16 točk in osem skokov.

Poraz ni bil usoden za Unics

Poraz v zadnjem kolu Top 16 Evrolige za Unics Kazan ni bil usoden. Rusom je namreč šel na roko izid druge tekme v skupini G (EA 7 Armani je ugnal Fenerbahče), tako da so ob Panathinaikosu napredovali med najboljših osem ekip.

Panathinaikos je z zmago z 68:63 proti Unicsu potrdil prvo mesto v skupini G, hkrati pa se je v četrtfinalu s tem izognil nevarni Barceloni. Grki so bili vseskozi v rahli prednosti, dobili so tudi vse četrtine, a nobene za več kot dve točki.

Na drugi tekmi je EA 7 Armani odločilni korak do zmage proti Fenerbahčeju s 85:72 naredil v drugi četrtini, ki so jo dobili s 26:19. Turki bi se v primeru zmage uvrstili med najboljših osem ekip. Gašper Vidmar je za poražence v 12 minutah prispeval pet točk in dva skoka.

Evroliga, Top 16, 6. kolo:

Skupina E

Anadolu Efes : CSKA 65:82 (54:64, 37:47, 20:22)
Vujačić 17, Savanović 16: Kirilenko 15, Krstić 13, Šved 11

Olympiacos : Galatasaray 88:81 (67:58, 43:35, 24:14)
Spanoulis 20, Printezis 16, Law 14; Andrić 15, Shipp in Lakovič 12 in 5 podaj v 24 minutah

Lestvica: 1. CSKA 11 točk*, 2. Olympiacos 9*, 3. Galatasaray 9, 4. Anadolu Efes 8

Skupina F

Unicaja : Bilbao 55:59 (36:42, 22:24, 16:15)
Perić 19, Zorić 11; Jackson in Banić 10

Montepaschi Siena : Real Madrid 90:102 (75:76, 53:52, 28:26)
McCalebb in Ress 15, Moss 14; Reyes 17 in 14 skokov, Pocius 15, Mirotić 14, Begić 7 in 6 skokov v 14 minutah

Lestvica: 1. Montepaschi Siena 10 točk*, 2. Bilbao 10*, 3. Real Madrid 10, 4. Unicaja Malaga 6

Skupina G

Unics : Panathinaikos 63:68 (48:52, 38:40, 21:22)
Domercant 19, McCarty 11, Nachbar 0 v šestih minutah; Batiste 12, Jaikevičius 10, Diamantidis 9

EA7 Armani : Fenerbahče Ülker 85:72 (66:55, 46:40, 20:21)
Hairston 27, Gentile 12, Bremer in Cook 10; Preldžić 15, Bogdanović 14, Vidmar 5 in 2 skoka v 12 minutah

Lestvica: 1. Panathinaikos 10 točk*, 2. Unics Kazan 9*, 3. EA 7 Armani 9, 4. Fenerbahče 8

Skupina H

Žalgiris Kaunas : Bennet Cantu 71:77 (50:50, 35:39, 23:18)
Popović 15, Raković 14; Markoišvili 32, Šermadini 16 in 8 skokov, Mazzarino 9

Barcelona Regal : Maccabi Electra 70:67 (51:44, 34:33, 19:21)
Mickeal 20, Huertas 10, Perović 9, Lorbek 4 v 13 minutah; Hendrix 23, Langford 15

Lestvica: 1. Barcelona 10 točk*, 2. Maccabi Tel Aviv 9*, 3. Bennet Cantu 9, 4. Žalgiris 6