3 ogledov

Olimpija do nove zmage

1/20
Union Olimpija je v sedmem kolu lige NLB zabeležila peto zmago v letošnji sezoni. Kljub 20 izgubljenim žogam so ekipo Radničkega premagali z razliko 20 točk (85:65).

Navkljub 20 izgubljenim žogam, številnim napakam in ne ravno blesteči predstavi so košarkarji Uniona Olimpije zabeležili peto zmago v ligi NLB, ki jih ohranja med prvimi tremi ekipami v ligi. Ekipa Radničkega, novinec v regionalnem tekmovanju, je upravičila polovični izkupiček v prvih šestih kolih in bila v skoraj praznem Tivoliju dostojen tekmec. Tekma se je odločala že v prvi četrtini. To so namreč Ljubljančani dobili z 12 točkami razlike, naslednji dve sta se končali neodločeno, zadnja pa je znova pripadla domačim s 16:8. Zmaga proti Radinčkemu je dvignila razpoloženje med zmaji, ki so sredi tedna "brez izstreljenega naboja" izgubili evroligaško preizkušnjo v Moskvi. Igra sicer ni bila navdušujoča, a dovolj dobra za novi dve točki. Dokončno je odločitev o zmagovalcu padla sredi zadnje četrtine, ko se je Union Olimpija po zaporednih koših Gašperja Vidmarja prebila do 16 točk prednosti (76:59).

Helios znova visoko poražen

Helios je v Zadru doživel peti zaporedni poraz v ligi NLB. Končna razlika 27 točk pa je daleč od realne slike dogajanja na parketu, saj je bil rezultat v 32. minuti še 69:63. Čeprav so bili gostitelji nesporni favoriti, so se jim Domžalčani hrabro zoperstavili. V prvem polčasu so se spustili v brezglavi lov na koše in četudi je

14. Bosna 8

imel Zadar izjemno učinkovit večer, mu je Helios odlično pariral. Zadar je v prvih 20 minutah zadel 15 od 20 metov za dve točki ter šest od desetih poskusov izza črte 6,25. Kljub temu je v slačilnico odšel z vsega sedmimi točkami naskoka (56:49), saj je imel tudi Helios dovolj razpoloženih igralcev (Delić, Dundović, Laškevič). V nadaljevanju sta ekipi več pozornosti posvetili obrambam, razmerje moči pa se do zadnjih sedmih minut tekme ni spremenil. Helios je v 32. minuti zaostajal vsega šest točk (69:63), nato pa povsem popustil, kar so gostitelji izkoristili, pohodili plin in se Domžalčanom odpeljali na varno razdaljo. Varovanci trenerja Zmaga Sagadina so v petih minutah dosegel delni izid 18:1 (87:64) in tako zanesljivo zmagali.