Olimpija odčitala lekcijo Radničkemu

(Union Olimpija - Radničk) liga aba zmaji
1/15
ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so na tekmi 18. kroga regionalne lige Aba doma visoko premagali Radnički (85:56). V ljubljansko ekipo se je po poškodbi vrnil Dino Murić, ki je dosegel pet točk. Krka je v gosteh izgubila proti Igokei (74:83). MZT je presenetil Partizan v Pionirju (66:73).

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili sedmo zmago v ligi Aba in se pomaknili proti sredini razpredelnice. Zmaga proti Radničkemu ima dvojno težo, saj so neposrednega tekmeca na lestvici premagali z višjo razliko, kot so izgubili konec oktobra v Kragujevcu.

Ob tem je razveseljivo tudi dejstvo, da se je v ekipo Uniona Olimpije po devetmesečni odsotnosti zaradi poškodbe kolena vrnil Dino Murić. V igro je vstopil v drugem polčasu in odigral vseh 20 minut. Zbral je pet točk in šest skokov.

''Čestitke mojim igralcem za prikazano igro. Pristop in motivacija sta bila na nivoju, kot si ga želim na vsaki tekmi. Dobro in agresivno smo odigrali v obrambi in potem je steklo tudi v napadu. Izjemno me veseli, da se je po poškodbi vrnil Dino Murić, ki bo še potreboval takšne tekme,'' je povedal Aleš Pipan.

Kopica razpoloženih Zmajev

Tedaj so si njegovi soigralci priigrali že 18 točk naskoka, tako da je bilo nadaljevanje bolj ali manj le formalnost. Trener Aleš Pipan je imel tokrat vrsto razpoloženih igralcev. Največ točk je dosegel Deividas Gailius (20), pod obročema sta bila učinkovita Alen Omić (14 točk, 10 skokov) ter Alex Stepheson (13 točk), od daleč je zadeval Nebojša Joksimovič (11 točk, trojke 3:6), s hrabro igro na organizatorskem mestu in dvema trojkama pa se je izkazal tudi mladi hrvaški up Paolo Marinelli.

''Nekoliko smo utrujeni od potovanj in ritma dveh tekem na teden. Naša agresivnost in borbenost danes nista bila na nivoju domačih igralcev in zato takšen visok poraz. Igrali smo začetniško in Union Olimpija je prišla do zaslužene zmage. Ljubljančani so veliko boljša ekipa kot kaže situacija na lestvici Lige ABA,'' je povedal trener Radničkega Miroslav Nikolić.

Niz tekem v Stožicah

Za Ljubljančane je bila to prva v nizu štirih tekem na domačem igrišču, ki bodo verjetno že dale odgovor, ali so zeleno-beli sposobni poseči po mestih, ki vodijo v evropsko tekmovanje v prihodnji sezoni. Naslednji teden bo v Stožicah gostovala Igokea, po premoru zaradi pokalnih tekmovanj pa v Ljubljano prideta še Szolnoki in Budućnost.

Krka zapravila možnosti v prvem polčasu

Košarkarji Krke so po hudem porazu sredi tedna v pokalu Eurochallenge znova razočarali zveste navijače. Na gostovanju pri Igokei so doživeli enajsti poraz, tako da so po točkah prvič v sezoni izenačeni z Unionom Olimpijo.

Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so katastrofalno odigrali prvi polčas oziroma uvodnih 18 minut. Tedaj je namreč semafor kazal kar 19 točk razlike. V nadaljevanje je Krka krenila bolj hrabro in motivirano, v tretji četrtini dosegla 29 točk ali toliko kot v prvih dveh četrtinah, vendar v obrambi ni bila dovolj pazljiva na zunanje igralce Igokee. Ti so v tretji četrtini zadeli kar sedem trojk in tako uspešno odbili vse napade Krke.

Tudi v zadnji četrtini so imeli Novomeščani še priložnost za preobrat, toda tokrat sta odpovedala najizkušenejša aduta, Jasmin Hukić in Sani Bečirović, ki nista prišla do metov na koš, tako mladi Edo Murić, Matej Rojc in Jaka Klobučar sami niso mogli premagati gostiteljev.

Krko v prihodnjem tednu čakata še dve gostovanji; v torek pri Reggio Emilii v Italiji, naslednji konec tedna pa v Zadru.