54 ogledov

Olimpija visoko poražena

Gregor Hrovat ABA/Zadar/Zvonko Kecelin
Košarkarji Petrola Olimpije so v 11. krogu lige Aba v gosteh izgubili pri hrvaškemu Zadru s 77:97 (20:29, 30,51, 53:69).

Ljubljanski košarkarji so bili povsem nemočni v Zadru, doživeli so šesti poraz v tej sezoni in so trenutno na petem mestu v regionalnem tekmovanju.

Izbranci Gašperja Okorna so vse možnosti za zmago zapravili v prvi polovici tekme. Dalmatinci so jih zasenčili v vseh prvinah igre in jim že po dvajsetih minutah ušli na 21 točk, v nadaljevanju pa se razmerje moči na igrišču ni spremenilo.

Pri zmajih je bil na svoji ravni le Jordan Morgan, ki je v dobrih 36 minutah dosegel 19 točk, pobral šest žog pod obema obročema ter zbral tri asistence in dve ukradeni žogi.

Ljubljanska ekipa bo naslednjo tekmo v Ligi ABA igrala v petek, 15. decembra, ko bo gostovala pri Igokei.