200 ogledov

Omić soliden, Slovenca nosila Real

Himki Budućnost Reševalni pas/Twitter Himki je bil prepričljivo boljši od Budućnosti.
V torek in sredo so bile na sporedu tekme 8. kola v elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju.

Podgoriška Budućnost, ki je v prejšnjem kolu prišla do premierne zmage v letošnji Evroligi, je gostovala v Moskvi pri Himkiju in vpisala sedmi poraz (85:69). Rusi so obračun v svojo korist obrnili v drugi četrtini. Slovenski reprezentant Alen Omić je za poražence v 17 minutah dosegel 10 točk (met iz igre 4/5), dva skoka ter po eno asistenco in ukradeno žogo. Več točk od njega - 19, je v vrstah Budućnosti zbral le Earl Clark, pri Himkiju je Aleksej Šved zabeležil 22 točk ter po sedem skokov in asistenc.

Besiktas Petrol Olimpija FIBA LP Šport Šok terapija ni obrodila sadov

Panathinaikos je doma ugnal Barcelono (76:70), obe ekipi imata sedaj na računu po pet zmag in tri poraze. Jaka Blažič je za Katalonce igral le štiri minute in ostal brez dosežene točke, v statistiko je vpisal en skok in eno ukradeno žogo.

Moskovski CSKA je ohranil popoln izkupiček s težko priborjeno zmago po podaljšku proti Žalgirisu (99:97), pri domačih sta blestela Sergio Rodríguez in Cory Higgins. Olimpia Milano je bila boljša od Baskonie (93:90) in je še naprej pri le dveh porazih, medtem ko so Baski ostali pri le dveh zmagah.

Že v torek je Real Madrid doma pričakovano premagal španske tekmece iz vrst moštva Gran Canaria (89:76) in, tako kot CSKA, ostal neporažen. Prvi strelec srečanja je bil nekdanji slovenski reprezentant Anthony Randolph z 20 točkami, dodal je še deset skokov in dve asistenci. Izkazal se je tudi Klemen Prepelič, bil je drugi strelec aktualnih evropskih prvakov s 13 točkami, dvema skokoma in tremi asistencami. Pri gostih je DJ Strawberry zbral 20 točk.