29 ogledov

Ostroge 19-ič zapored v končnico

san antonio spurs lamarcus aldridge Profimedias
San Antonio Spurs so si z zmago s 97:81 nad Detroit Pistons zagotovili 19. zaporedno uvrstitev v končnico. Ekipa je še 29-ič ostala nepremagana na domačem igrišču, prvi strelec je bil s 27 točkami Kawhi Leonard.

San Antonio je sicer tekmo začel slabše, a nato v drugi četrtini že naredil razliko. Z 29 zmagami na domačem igrišču brez poraza je moštvo najboljše v tem elementu v zahodni konferenci.

"Zelo dobro je bilo, v drugem polčasu smo nasprotniku dovolili le 30 točk. To je nekaj posebnega, če ti uspe, v drugem delu tekme smo bili prav gotovo boljši," je po tekmi dejal trener Gregg Popovich.

S 23 točkami in desetimi ujetimi žogami je tekmo dodatno začinil še LaMarcus Aldridge, kar štirje člani prve peterke San Antonia pa so tekmo končali z desetimi točkami ali več. Tim Duncan je dodal 12 točk, Tony Parker pa 10. San Antonio se je v končnico uvrstil že devetnajstič zapored in s tem izenačil rekord Bostona med letoma 1951 in 1969, kar je četrti najdaljši niz v zgodovini NBA.

Za Detroit sta se s po 16 točkami izkazala Tobias Harris in Marcus Morris, rezervist Aron Baynes je dodal 12 točk, Reggie Jackson pa 11. Detroit je s tokratnim porazom končal niz štirih zaporednih zmag.

Branilec ekipe Toronto Raptors Kyle Lowry je bil prvi strelec ekipe z 32 točkami, moštvo je s 104:94 premagalo Utah Jazz za rekordno 11. zaporedno zmago na domačem igrišču. DeMar DeRozan je dodal 31 točk in pet ujetih žog.

James Harden je za zmago Houston Rockets s 100:95 nad New Orleans Pelicans dosegel 39 točk in 12 ujetih žog ter sedem podaj, Boston Celtics pa so za 12. zaporedno zmago pred domačimi gledalci premagali Portland Trail Blazers s 116:93.