12 ogledov

Parklji izgubili, kot ni še nihče nikdar: -55

Na torkovih tekmah 14. kola lige Telemach sta se veselila Polzela in Geoplin Slovan, ki sta na svojem parketu vzela mero ABA-ligašema. Sobota je prinesla rekordno visok poraz Parkljev.

Polzela se je na najlepši možni način maščevala Heliosu za poraz v lanski sezoni, ko je domžalska ekipa slavila s prav tako točko naskoka (77:76). Tokrat je bil izid z nekaj več koši na vsaki strani s točko prednosti ugodnejši za Polzeljane. Čeprav je bil jeziček na tehtnici pred tekmo nekoliko bolj nagnjen na stran Domžalčanov, ki so tokrat vknjižili šele drugi poraz v ligi, pa so domačini storili vse za prvovrstno presenečenje.

Varovanci Jerneja Kobaleta so največje delo na poti do zmage naredili v drugi četrtini, ki so jo dobili s +12 (31:19). Nato pa so v tretji četrtini zaspali, kar so igralci Zmaga Sagadina takoj izkoristili in se po zaostanku 43:53 ob polčasu prebudili. Lov za pobeglimi gostitelji je bil odprt, razlika pa iz minute v minuto manjša. V 29. minuti so gostje znova povedli z 68:65, nato pa se je vse do konca v dvorani odvijala prava drama. V 33. minuti so gostje vodili že za +6 (75:69), a domači niso vrgli puške v koruzo. Točko zaostanka je deset sekund pred koncem v zmago z metom iz skoka pretopil Miha Vašl. S 16 točkami je bil pri domačih na koncu najboljši Dejan Hohler, ki je k temu dodal še sedem podaj, pri gostih je z 21 točkami blestel Klemen Prepelič.

Laščani so na gostovanje v Kodeljevo pripeljali novo okrepitev, Marka Popovića, a se slednji ni prav izkazal. Dosegel je osem točk, zadel eno trojko, a iz igre metal slabih 2-7. Tekma se je za Zlatorog končala, še preden se je prav začela, saj so že v peti minuti zaostajali z 2:10. Domači so tako le višali prednost in na odmor odšli z desetimi točkami naskoka. Tudi v nadaljevanju se je stanje za varovance Ivana Sunare le še slabšalo, prednost domačih je ob polčasu znašala že dvajset točk.

Kanonada čete Gašperja Okorna se je nadaljevala tudi v tretji četrtini, ko so domači vztrajno zadevali, na drugi strani pa gostje nikakor niso našli recepta, kako ustaviti razpoložene gostitelje. V vrsti slednjih je bil na koncu, gostom je z 19:17 pripadla le zadnja četrtina, s 23 točkami najboljši Marko Pajić, ki je k temu dodal še osem skokov in se ovenčal s statističnim indeksom 27. Pri gostih je bil s 17 točkami in petimi podajami najboljši Jure Škifič.