28 ogledov

Udrih, 29 točk, sam uničil Knicks

John Wall in Beno Udrih
1/2
Saša Vujačić (17 točk) je igral proti svoji nekdanji ekipi in v drugem polčasu skoraj pripravil preobrat. 100:88 za Lakers. Beno Udrih (29 točk) je z odličnim metom in obrambo skoraj sam premagal Knicks.
V izenačeni končnici so Phoenix Suns s 115:111 premagali Portland Trail Blazers. Goran Dragić je igral le 15 minut in ob metu dve proti sedem ostal pri šestih točkah.

Vujačić 2 proti 9 za tri
Kobe Bryant je dal 27 točk, Pau Gasol 20 in imel še devet skokov, Lamar Odom 14 točk in 11 skokov in Los Angeles Lakers so dosegli svojo sedmo zmago zapored. Praznična kriza je preteklost. New Jersey Nets so padli s 100:88. Za Mrežice je to deveti poraz na zadnjih 10 tekmah. Edina razpoložena pri njim sta bila Brook Lopez (35 točk) in Saša Vujačić (17 točk). Mariborčan je proti ekipi, s katero je osvojil dva šampionska prstana, dobro igral v drugem počasu, ko je s trojko osem minut pred koncem približal na vsega dve točki zaostanka. A nato so se začele zapravljene priložnosti - od devetih poizkusov za tri je zadel le dvakrat. Dokazati se je želel še en nekdanji rezervist Jezernikov, Jordan Farmar, a je obstal pri 12 točkah.

Primer Anthony. Carmelo Anthony pravi, da si želi nekega dne zaigrati za New York Knicks. In ti so se zdaj vrnili v lov nanj.

Udrih 11 proti 14 za dve
Mike D`Antoni je opozoril, da se bo prej ali slej zgodilo, da jih bo utrujenost zaradi hitre igre, ki jo igrajo, dobila in vodila v kak nepričakovan poraz. To se je zgodilo v petek in to je izkoristil Beno Udrih s svojimi Sacramento Kings. 31-odstoten met iz igre, 32-odstoten za tri točke, le šest točk ob metu dve proti 15 Raymonda Feltona, 25 točk Amareja Stoudemireja ob metu 6 proti 22 in Kratkohlačniki so zmogli zanje mizernih 83 točk. Na drugi strani so jih dali Kralji 93, od tega kar 29 Udrih, ki je imel met iz igre odličnih 11 proti 14. "Mislim, da smo danes prvič res igrali dobro obrambo. Veste, če Knicks zadržimo pri tako malo točkah, je to dober znak. Upam, da smo se nekaj naučili, in da bomo tudi naprej igrali tako kolektivno obrambo." Beno je zaslužil tudi pohvalo svojega trenerja, Paula Westphala: "Imel je odlično tekmo. Dober je bil tako v obrambi kot napadu. Sploh ga nisem mogel dati na klop na počitek. Na obeh koncih igre nas je držal skupaj."

V dodanem videu ne spreglejte, kako je tekmece smešil Udrih in kako so grešili Knicks (imeli so tudi niz 11 zaporednih zgrešenih metov).