Zvezda zajezila Krko šele v zadnji četrtini

Crvena zvezda Krka liga ABA Beograd dvorana Pionir Lapornik
1/9
ABA
Košarkarji novomeške Krke so se v Beogradu dobro upirali vodilni Crveni zvezdi, a v 23. kolu lige ABA vseeno vknjižili nov poraz (65:78).

Slovenski prvaki iz Novega mesta so doživeli trinajsti poraz v regionalnem tekmovanju, tako da tri kroge pred koncem rednega dela ostajajo na robu uvrstitve v evropska tekmovanja. Na gostovanju v Beogradu pri vodilni ekipi lige Crveni zvezdi so izgubili s 65:78.

Krko v zadnjih treh krogih čakata dve domači preizkušnji, v naslednjem krogu proti Radničkemu in v zadnjem s Szolnokijem, vmes pa gostovanje pri Unionu Olimpiji. Novomeščani so se kljub odsotnosti Sanija Bečirovića dobro upirali in bili večji del srečanja na dosegu presenečenja.

Crvena zvezda nikakor ni uspela streti njihovega odpora, celo več, Krka je imela v 36. minuti le šest točk zaostanka (63:57), vendar so domači v naslednji minuti naredili delni izid 7:0 in rešili vprašanje zmagovalca.

S štirinajstimi točkami je bil pri Krki najboljši strelec Edo Murić, po enajst sta jih dosegla Zvonko Buljan in Chris Booker, do dvomestnega števila pa je prišle tudi Jaka Klobučar (10). Pri Crveni zvezdi je z 19 točkami izstopal Raško Katić, Jaka Blažič se je ustavil pri devetih.