21 ogledov

Krim do pokalne lovorike po zmagi nad Zagorjem

Sport 18.11.2012 rokomet, Krim Mercator - Podravka Vegeta; foto:Sasa Despot Saša Despot
Rokometašice Krima Mercatorja so še dvajsetič skupno in petnajstič zapored osvojile naslov slovenskih pokalnih prvakinj.

V velikem finalu je Krim Mercator na domači Galjevici s 25:21 premagal Zagorje GEN-I. V malem finalu je Veplas Velenje s 23:22 (11:13) ugnal Krko in osvojil končno tretje mesto.

V velikem finalu sta se pri zmagovalkah strelsko najbolj izkazali Andrea Penezić s sedmimi in Nina Wörz s šestimi zadetki. Nemko so izbrali tudi za najkoristnejšo igralko zaključnega turnirja, najboljša vratarka je bila izkušena krimovka Sergeja Stefanišin, najboljša strelka pa nekdanja krimovka in zdajšnja članica Krke Urška Vidic.