77 ogledov

Nemški Wolff prestrašil švedske vikinge

Andreas Wolff Niklas Ekberg Nemčija Švedska EP v rokometu EPA
Na tekmi med Nemčijo in Švedsko je blestel vratar Andreas Wolff.

Nemčija je z zmago nad Švedsko (27:26) vpisala svoji prvi dve točki na letošnjem evropskem prvenstvu. Po prvem polčasu so sicer prepričljivo vodili Skandinavci (13:17), toda v nadaljevanju so se Nemci vrnili, sami povedli za štiri (26:22), nato pa v izdihljajih tekme rešili zmago.

Eden glavnih "krivcev" za švedski poraz je bil nemški čuvaj mreže Andreas Wolff. Slednji je blestel v drugem polčasu, skupno pa je ubranil 13 od 31 strelov na svoja vrata. Nekatera posredovanja so bila res izjemna, uspešen pa je bil tudi v zadnjem napadu "vikingov", ko bi Nemci z igralcem manj lahko izgubili zmago.

Z dvema točkama so Nemci prehiteli Slovence, s katerimi se bodo pomerili v zadnjem kolu. Izbranci Veselina Vujovića bodo Wolffa in druščino morali premagati, ali pa se bodo poslovili od Poljske.