27 ogledov

1000. tekmo ovenčal s prazno mrežo

hrvaška sp 2018 kvalifikacije EPA
Vratar italijanske nogometne reprezentance Gianluigi Buffon je 1000. uradno tekmo v karieri končal brez prejetega gola.

V okviru kvalifikacij za nogometno SP 2018 v Rusiji je Italija v Palermu premagala Albanijo z 2:0 (1:0). Gianluigi Buffon je s 168. reprezentančnim nastopom poskrbel tudi za nov "evropski rekord".

Italijani so na tekmi z Albanci povedli z golom Danieleja De Rossija v 12. minuti z enajstmetrovke, končni izid pa je v 71. minuti dosegel Ciro Immobile. S porazom se je Italija na razpredelnici izenačila s Španijo, ki je v kvalifikacijah v dozdajšnjih petih nastopih prav tako dosegla štiri zmage.

Tekmo je zasenčila prekinitev v 58. minuti, ko so albanski navijači na zelenico zmetali pirotehniko. Sodnik je tekmo prekinil za devet minut, albanski navijači pa so čezmerno protestirali že ob enajstmetrovki.

buffon | Avtor: Profimedias Profimedias

Ob jubileju Buffona pa ne gre pozabiti, da 39-letni vratar nogomet na Apeninskem polotoku zaznamuje že dve desetletji. V karieri mu manjkata praktično le dva naslova. Nikoli se ni veselil zmage v ligi prvakov, z Italijo pa še ni osvojil evropskega prvenstva. Zato pa Buffon prihodnje leto v Rusiji lahko osvoji še drugič naslov svetovnega prvaka.

španija sp 2018 kvalifikcije | Avtor: EPA EPA

Španija je danes ugnala Izrael s 4:1 (2:0) in je na prvem mestu lestvice zaradi boljše razlike v golih. Za Španijo so zadeli David Silva (13.), Victor Vitolo (45.+1), Diego Costa (51.) in Isco (88.). Lior Refaelov je v drugem delu v 76. minuti pripeljal Izrael na 1:3.

Na SP še naprej upa tudi Avstrija, ki je v Dunaju premagala Moldavijo z 2:0 (0:0). Za naše severne sosede sta na stadionu Ernest Happel zadela Marcel Sabitzer (75.) in Martin Harnik (90.). Na lestvici skupine F pa še vedno vodijo Srbi, ki so danes v gosteh ugnali Gruzijo s 3:1 (1:1). Irska in Wales sta se razšla brez doseženega gola - 0:0.