1093 ogledov

Berić zablestel v polnem sijaju

Robert Berić St. Etienne ASSE/Facebook
34. kolo elitne francoske nogometne lige je zaznamoval tudi slovenski reprezentant.

V Franciji je že nekaj časa znano, da bo novo prvenstveno lovoriko osvojil Paris SG, v ozadju pa poteka hud boj za mesta v Evropi in za obstanek.

Ena pomembnejših tekem 34. kola je bila odigrana na stadionu Geoffroy-Guichard, kjer je St. Étienne gostil vse bolj obupani Troyes. Robert Berić je srečanje začel na klopi domačih, po zaostanku z 0:1 po 45 minutah ga je trener poslal v ogenj.

Posavec se mu je hitro oddolžil. V 68. minuti je po podaji Romaina Hamoumaja z glavo izenačil, šest minut kasneje pa, spet po asistenci Hamoumaja, efektno zaključil protinapad za odločilni zadetek (2:1).

St. Étienne je ostal v igri za mesta v Evropi, medtem ko je Troyes še vedno v coni izpada. Berić je po zimski vrnitvi iz vrst belgijskega Anderlechta v odlični formi, v Ligue 1 je že pri sedmih golih.

Že v petek je Nantes brez poškodovanega Reneja Krhina doma remiziral z Rennesom (1:1). V soboto je Jan Repas odigral en polčas ob remiju Caena v Metzu (1:1), medtem ko Denis Petrić ni bil v ekipi Guingampa, ko je slednji ugnal AS Monaco (3:1).