11 ogledov

Celje tretji polfinalist pokala Slovenije

Celje Maribor pokal finale stožice Boštjan Tacol
Znani so že trije polfinalisti nogometnega pokala Slovenije. Kot prva sta si mesto med najboljšo četverico zagotovila Aluminij in Triglav, danes pa je to uspelo še Celju, ki je izločilo Dravinjo. Zadnjega polfinalista bo dal dvoboj med Olimpijo in Mariborom, obe tekmi pa bosta šele marca 2013.

Celje je proti zadnjeuvrščenemu drugoligašu po domačem slavju z 2:0 zadalo še poraz na njihovem igrišču. Pred približno sto gledalci je edini gol na tekmi zabil Klemen Medved v 48. minuti. Domači nogometaši so tekmo končali z igralcem manj na igrišču, saj je Jernej Čerenak v 61. minuti dobil drugi rumeni karton in moral iz igre.

Aluminij je sicer že pred tem v četrtfinalu s skupnim izidom 3:2 izločil Gorico, Triglav pa Luko Koper po podaljških z 2:1.