333 ogledov

Chelsea priskočil na pomoč Liverpoolu in Arsenalu

Raheem Sterling Profimedia
Arsenal in Liverpool zanesljiva, Manchester City je doma proti Chelseaju izvlekel točko.

Nogometaši Liverpoola in Arsenala nadaljujejo prepričljive predstave v angleškem prvenstvu. V 25. krogu so Liverpoolčani v gosteh premagali Brentford s 4:1, Londončani pa prav tako v gosteh Burnley s 5:0.

Varovanci Jürgena Kloppa so še naprej prvi, Arsenal se je prebil na drugo mesto, za prvim zaostaja dve točki, pred Manchester Cityjem, ki je doma le remiziral s Chelseajem (1:1), pa ima ob tekmi več zdaj dve točki prednosti.

Liverpool je prvi gol dosegel v 35. minuti, strelec je bil po podaji Dioga Jote Darwin Nunez, dokončno pa tekmo odločil v svojo korist do sredine drugega polčasa, ko sta v polno zadela Alexis Mac Allister in povratnik z afriškega prvenstva Mohamed Salah, ki je ob odmoru zamenjal poškodovanega Joto in bil tudi asistent pri drugem golu. Domači so še znižali zaostanek, končni izid pa je v 86. minuti postavil Cody Gakpo. Liverpool je vknjižil šesto zmago na zadnjih sedmih ligaških tekmah, edini poraz mu je prizadejal Arsenal, ki je na medsebojnem srečanju slavil s 3:1.

Slednji je v prejšnjem krogu West Ham premagal kar s 6:0, učinkovit pa je bil tudi v tem krogu, na gostovanju je Burnleyju nasul pet golov. Prvega Martin Oedegaard že v četrti minuti, nato dva Bukayo Saka, četrtega Leandro Trossard, petega pa po izjemni solo akciji Kai Havertz.

Arsenal je na zadnjih petih ligaških tekmah zabil kar 21 zadetkov, prejel je le dva gola.

Kai Havertz | Avtor: Profimedia Profimedia

City je bil na pragu prvega poraza po 34 tekmah na domačem igrišču, a se mu je vendarle izognil. Potem ko je v prvem polčasu letos neprepričljivi Chelsea v vodstvo iz protinapada popeljal nekdanji meščan Raheem Sterling, je zaostajal do 83. minute, ko se je kot njegov rešitelj spet pojavil Rodri in izenačil. Z remijem je City končal serijo 11 zaporednih zmag v vseh tekmovanjih. Glede na videno, si je Chelsea točko povsem zaslužil, po priložnostih bi lahko osvojil tudi vse tri.

Aston Villa se je vrnila na četrto mesto, potem ko je v gosteh premagala Fulham z 2:1 in izkoristila spodrsljaj Tottenhama, ki je doma z 1:2 izgubil Wolverhamptonom. Za Villo je oba gola dosegel Ollie Watkins, za Tottenham pa je bil usoden Joao Gomes, tudi on se je dvakrat vpisal med strelce.

Newcastle in Bournemouth sta se razšla z izidom 2:2, domači so izenačili v sodnikovem dodatku, Nottingham Forest pa je bil z 2:0 doma boljši od West Hama.

1. Liverpool               25  17  6   2  59:24  57
 2. Arsenal                 25  17  4   4  58:22  55
 3. Manchester City         24  16  5   3  57:26  53
 4. Aston Villa             25  15  4   6  52:33  49
 5. Tottenham               25  14  5   6  52:38  47
 6. Manchester United       24  13  2   9  33:33  41
 7. Newcastle               25  11  4  10  53:41  37
 8. West Ham                25  10  6   9  36:44  36