20 ogledov

Chelsea še devetič, derbi Man Unitedu

Henrih Mhitarjan Manchester United Tottenham EPA
V nedeljo so v najboljši angleški nogometni ligi odigrali štiri tekme.

Derbi kola je bil odigran na Old Traffordu, kjer je Manchester United premagal Tottenham (1:0) in ohranil stik z ekipami na prvih štirih mestih.

Edini gol je padel v 29. minuti, ko je po protinapadu svoj prvi zadetek med angleško elito dosegel Henrih Mhitarjan. V nadaljevanju je Paul Pogba za domače zadel vratnico, nevarni pa so bili tudi gostje, a je ostalo pri zmagi "rdečih vragov", prvi po treh zaporednih ligaških remijih.

Diego Costa sprejel darilo

Vodilni Chelsea je gostil West Brom in z obilo truda prišel do zmage (1:0), s katero je ostal na vrhu lestvice. To je bila že deveta zaporedna prvenstvena zmaga za ekipo iz zahodnega Londona.

Srečanje sicer ni ponudilo veliko priložnosti, čvrsti West Brom je dolgo kljuboval vsem naletom. V 76. minuti pa je napako storil branilec Gareth McAuley, to pa je z edinim zadetkom na srečanju izkoristil Diego Costa (12. gol v sezoni).

Liverpool le do remija

Največ golov so videli gledalci na Anfieldu, kjer sta se Liverpool in West Ham United razšla z remijem (2:2). "Reds" so ostali tretji, a sedaj za Chelseajem zaostajajo že šest točk, medtem ko so Londončani tik nad cono izpada.

Že v peti minuti je Liverpool v vodstvo popeljal Adam Lallana, toda do polčasa je West Ham spreobrnil izid v svojo korist z zadetkoma Dmitrija Payeta in Michaila Antonia. Na začetku nadaljevanja je po napaki gostujočega vratarja izenačil Divock Origi, zaključni pritisk pa se domačim ni obrestoval in morali so se zadovoljiti s točko.