251 ogledov

Derbi Portugalcem, "bratski" obračun Srbiji

Andre Silva Portugalci so v Chorzówu ugnali Poljake.
V četrtek je bilo odigranih sedem tekem v Uefini ligi narodov.

V najvišji ligi, ligi A, je bil danes dvoboj v skupini 3. Poljska je gostila Portugalsko in izgubila z 2:3. Portugalci - brez Cristiana Ronalda - so tako na drugi tekmi še drugič zmagali.Za Portugalce so zadeli André Silva v 31., Kamil Glik z avtogolom v 43. in Bernardo Silva v 52. minuti. Pri Poljski pa je najprej zadel v tem obdobju zelo vroči napadalec Genoe Krzysztof Piatek v 18. minuti, drugi zadetek pa je prispeval Jakub Blaszczykowski v 77. minuti.

V ligi B je v skupini 2 Rusija igrala 0:0 s Švedsko. Rusi vodijo v skupini s štirimi točkami, Švedi so zadnji z eno.

V ligi C in skupini 1 je Izrael premagal Škotsko z 2:1, potem ko je Kieran Tierney dosegel avtogol v 75. minuti. Škoti so sicer zadnje pol ure igrali z igralcem manj. Vse tri ekipe te skupine imajo po dveh tekmah po tri točke.

V skupini 4 pa so na vrhu Srbi, ki so po treh tekmah neporaženi, imajo dve zmagi. Tokrat so v gosteh premagali Črno goro, oba zadetka pa je prispeval Aleksandar Mitrović. Na drugi tekmi skupine je Romunija v gosteh ugnala Litvo, in sicer po tem, ko je zmagoviti zadetek dosegla v četrti minuti sodniškega dodatka prek Alexandruja Maxima.

V ligi D je v skupini 3 Azerbajdžan slavil s 3:0 na Ferskih otokih, Kosovo pa je s 3:1 odpravilo Malto in s sedmimi točkami vodi v skupini.