46 ogledov

Elsner ušel drugemu zaporednemu porazu

nogomet Olimpija Saša Despot
Nogometaši v pokalu Slovenije so odigrali prvi četrtfinalni tekmi. Olimpija je doma z 2:1 premagala Aluminij, Rudar Velenje pa je izgubil proti Krki z 0:2. Povratni tekmi bosta prihodnjo sredo.

Olimpija je v prvem polčasu prevladovala, toda gostje iz Kidričevega so bili tisti, ki so povedli. V deseti minuti je zadel Žiga Škoflek. Ljubljansko premoč je v 28. minuti z zadetkom kronal Julius Wobay, zadel je z volejem iz bližine, in izid izenačil.

Tudi v drugem polčasu so gostitelji prevladovali, zapravili kar nekaj priložnosti, izkoristili pa najlepšo. V 54. minuti je namreč enajstmetrovko unovčil Etien Velikonja za končnih 2:1.

Na drugi tekmi je drugoligaš iz Novega mesta poskrbel za presenečenje v Velenju in zmagal z 2:0. Tomas Vukadin v 56. in Luka Kambič v 90. minuti sta bila strelca za goste.

V sredo bosta na sporedu še obračuna Gorica - Maribor in Krško - Domžale.