47 ogledov

Juve izkoristil spodrsljaje rivalov

Paul Pogba Juventus EPA
Juventus se je z zmago pri Sampdorii (1:2) prebil tik pod vrh italijanskega prvenstva.

Na zadnji tekmi 19. kola Serie A je Juventus slavil pri Sampdorii (1:2) in se prebil na drugo mesto, dve točki za vodilnim Napolijem.

Za Torinčane sta zadela Paul Pogba v 17. in Sami Khedira v 47. minuti, končni izid pa je v 64. minuti postavil izkušeni napadalec Antonio Cassano.

Zdrs Interja in Fiorentine

Do tega kola je najbolje kazalo Interju Samirja Handanovića in Fiorentini Josipa Iličića. Milanski črno-modri so na domačem igrišču presenetljivo klonili proti Sassuolu (0:1), edini gol je padel iz enajstmetrovke v 95. minuti. Domenico Berardi je Handanovića (branil je vso tekmo) premagal potem, ko je obramba Interja storila grobo napako in zakrivila najstrožjo kazen.

Fiorentina, za katero je Iličić igral od 59. minute, je po infarktni končnici na domačem igrišču klonila proti Laziu (1:3) in padla na četrto mesto, tik za Interjem.

Vse skupaj je poleg Juventusa izkoristil tudi Napoli in se z izdatno zmago pri novincu Frosinoneju (1:5) povzpel na vrh lestvice.

Kurtić klonil na rojstni dan

Edy Reja je Jasmina Kurtića na domači tekmi proti Genoi uvrstil v prvo postavo Atalante, a je ta v Bergamu klonila (0:2). Slovenski reprezentant je na svoj 27. rojstni dan igral do 83. minute.

Palermo je zmagal pri zadnjeuvrščeni Veroni (0:1). Siniša Anđelković je odigral celotno tekmo za Siciljance, Aljaž Struna pa je obsedel na klopi.

Slavila sta tudi Valter Birsa in Boštjan Cesar. Slednji je ob gostujoči zmagi Chieva pri Bologni (0:1) igral celotno tekmo, Birsa pa je bil zamenjan v 75. minuti.

Pomembna zmaga Belca

Že v soboto smo videli derbi med Romo in Milanom, ki je postregel z remijem (1:1) in sila pomembno zmago Carpija nad Udinesejem (2:1). Za Carpi je Jan Belec branil celotno tekmo.