657 ogledov

Kar osem golov na derbiju angleške lige

Cole Palmer Profimedia
Chelsea in Manchester City sta se razšla z rezultatom 4:4.

Nogometaši Chelseaja in Manchester Cityja so odigrali lepotico 12. kroga angleškega nogometnega prvenstva. Na tekmi v Londonu je padlo kar osem golov, izid je bil 4:4. City, branilec naslova, je trikrat vodil, Chelsea pa je trikrat izenačil, zadnjič v peti minuti sodnikovega dodatka iz enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Cole Palmer.

Tudi prvi gol je padel po dosojeni najstrožji kazni, za goste ga je dosegel Erling Haaland. Thiago Silva in Raheem Sterling po napaki Joška Gvardiola sta poskrbela za prvi preobrat na tekmi, Manuel Akanji ob koncu prvega ter Halaand s svojim drugim zadetkom na tekmi in 17. v sezoni na samem začetku nadaljevanja pa za drugega.

Nicolas Jackson je še enkrat izenačil, gol Rodrija pa je napovedoval, da bo zmaga odšla v Manchester. A tako, kot se je tekma začela, se je tudi končala, z enajstmetrovko, ki je Chelseaju - ta je na dveh derbijih v zadnjih dveh krogih dosegel kar osem golov, zagotovila točko, natančen je bil po Sterlingu še en nekdanji igralec Cityja. Ta je zadržal vodstvo na lestvici, pred Liverpoolom in Arsenalom pa ima le še točko prednosti.

Liverpool se je prebil na drugo mesto, potem ko je doma brez težav premagal Brentford s 3:0. Prva dva gola je v 39. in 62. minuti dosegel Mohamed Salah, končni izid pa je z lepim strelom z roba kazenskega prostora v 74. postavil Diogo Jota. Varovanci Jürgena Kloppa, ki so imeli še nekaj priložnosti, kar pa velja tudi za tekmece, letos na domačem igrišču še niso oddali točke.

Mohamed Salah | Avtor: Profimedia Profimedia

Še naprej se odlično drži Aston Villa, ki za Liverpoolom in Arsenalom zaostaja dve, za Tottenhamom pa le eno točko. Tokrat je s 3:1 ugnala Fulham, po avtogolu Antoneeja Robinsona v 27. in golih Johna McGinna v 42. ter Ollieja Watkinsa v 64. minuti je že vodila s 3:0, gosti so do konca izid le kozmetično popravili.

West Ham je v 63. minuti proti Nottingham Forestu zaostajal z 1:2, a nato zrežiral preobrat, tri točke jim je v 88. minuti zagotovil Tomas Souček. Točko pa je pri Brigtonu osvojil Sheffield United, z njo se je otresel zadnjega mesta, na katerem je zdaj Burnley.

1. Manchester City         12  9  1  2  32:12  28
 2. Liverpool               12  8  3  1  27:10  27
 3. Arsenal                 12  8  3  1  26:10  27
 4. Tottenham               12  8  2  2  24:15  26
 5. Aston Villa             12  8  1  3  29:17  25
 6. Manchester United       12  7  0  5  13:16  21
 7. Newcastle               12  6  2  4  27:13  20
 8. Brighton                12  5  4  3  25:21  19