198 ogledov

Liverpool skočil na vrh, epski preobrat Manchester Uniteda

Liverpool Profimedia
Liverpool z zmago na vrh, Newcastle s tremi goli pokopal bivši igralec, Manchester United po izjemnem preobratu premagal Aston Villo.

Nogometaši Liverpoola so vsaj za en dan prevzeli vodstvo v angleški ligi. V 19. krogu so v gosteh z 2:0 premagali Burnley in za dve točki prehiteli Arsenal, ki bo tekmo tega kroga igral v četrtek, ko bo v londonskem obračunu gostil West Ham. Za Liverpool je Darwin Nunez v polno zadel v šesti minuti, zatem so mu sodniki dva gola razveljavili po posredovanju Vara, končni izid pa je v 90. minuti postavil Diogo Jota.

Z Liverpoolom bi se na vrhu lahko izenačila Aston Villa. Na gostovanju v Manchestru je bila proti Unitedu na dobri poti, saj je po prvem polčasu, ki se je končal s koncertom žvižgov domačim nogometašev, vodila z 2:0. Toda v drugem je prišlo do popolnega preobrata, ki ga je začel Alejandro Garnacho. Gol na začetku drugega polčasa so mu sodniki sicer razveljavili, naslednja dva, v 59. in 71. minuti, pa ne. Zmago je gostiteljem, ki so se vrnili na šesto mesto, zagotovil gol Rasmusa Hoejlunda v 82. minuti, to je bil na 15. tekmi njegov prvi za United v angleškem prvenstvu. Slednji je prekinil niz štirih tekem brez zmage.

Rasmus Hoejlund | Avtor: Profimedia Profimedia

V krizo pa so zašli nogometaši Newcastla. Izgubili so še četrtič na zadnjih petih tekmah, tokrat so morali priznati premoč Nottingham Forestu. V 23. minuti so sicer z enajstmetrovke povedli, nato pa do konca prejeli tri gole. Vse je dosegel Novozelandec Chris Wood, njihov nekdanji igralec, ki je k Forestu prestopil pred letošnjo ezono. Za Nottingham je bila to četrta zmaga v sezoni in prva, odkar ga vodi novi trener Nuno Espirito Santo.

V prejšnjem krogu je "hat trick" dosegel nogometaš Bournemoutha Dominic Solanke, tokrat ni bil tako učinkovit, je pa na tekmi proti Fulhamu dosegel gol z bele točke, s katerim je postavil izid 2:0. Pred tem je bil natančen Justin Kluivert, končni izid pa je postavil Luis Sinisterra.

Derbi dna prvenstvene razpredelnice med Sheffield Unitedom in Lutonom je bil v znamenju preobratov. Gosti so po prvem polčasu vodili z 1:0, nato so na začetku drugega vodstvo prevzeli domači, točke pa so vseeno odšle v Luton, ki je zmagal s 3:2, potem ko so domači v zadnjem delu dosegli kar dva avtogola.