211 ogledov

Napoli ponovno porinil Juventus izven Lige prvakov

Napoli Profimedia
Nogometaši Napolija so popoldan v 27. krogu italijanskega prvenstva v gosteh pri Fiorentini slavili z 2:0 (0:0) in se prebili na tretje mesto prvenstvene razpredelnice. Z mest, ki vodijo v ligo prvakov, je tako spet zdrsnil torinski Juventus, lanski prvak.

Vodilni zadetek za ekipo iz Neaplja je dosegel Lorenzo Insigne. Ta je najprej zapravil enajstmetrovko, a v drugem poskusu le zadel mrežo gostiteljev. Le 11 minut kasneje je končni izid postavil Lorenzo Venti, ki je žogo poslal v lastno mrežo.

Ekipa iz Napolija je zdaj na lestvici spet tretja za Atalanto Josipa Iličića, ki si je tretje leto zaporedoma priigrala nastop v elitnem evropskem klubskem tekmovanju.

Josip Iličić | Avtor: Profimedia Profimedia

Enako število točk ima AC Milan, ki se je v večerni tekmi razšel s Cagliarijem brez golov - 0:0. Juventus, ki je v soboto s 4:3 slavil v Genovi, za tretjim in četrtim mestom zaostaja za točko.

Odločitev o udeležencih lige prvakov bo tako znana prihodnji teden. Juventus, ki ni odvisen le od svoje zmage, bo gostoval v Bologni, Milančani v Bergamu pri Atalanti, Napoli pa bo doma gostil moštvo iz Verone.

Nove zmage se je danes veselila tudi Sampdoria, ki je z 1:0 ugnala Udinese. Šele dve minuti pred koncem je odločilni gol z bele točke dosegel Fabio Quagliarella. V obračunu začelja pa sta se Benevento in Crotone razšla brez zmagovalca - 1:1. Crotone je do točke prišel v sodnikovem podaljšku, ko je Nigerijec Simy zadel za izenačenje. Pred tem so domači vodili vse od 13. minute, ko je zadel Gianluca Lapadula.

Jasmin Kurtić | Avtor: Profimedia Profimedia

Slovenski nogometaš Jasmin Kurtič je zvečer z zadnjeuvrščeno Parmo gostil Sassuolo in s soigralci doživel še en poraz več. Gostje so se veselili s 3:1 (1:1). V prvem delu je goste v vodstvo popeljal Manuel Locatelli (25.), Parmi pa je upanje vrnil Portugalec Bruno Alvec (32.). V drugem delu sta za zmago Sassuola poskrbela Francoz Gregoire Defrei (62.) in nogometaš s Slonokoščene obale Jeremie Boga (69.).