729 ogledov

Nemci v nižji rang, Danci napredovali

Wijnaldum NIZ FRA Reševalni pas/Twitter Nizozemci so premagali svetovne prvake Francoze.
V petek je bilo odigranih sedem tekem v evropski nogometni Ligi narodov.

V elitni Ligi A je v okviru skupine 1 Nizozemska doma ugnala svetovne prvake Francoze (2:0) in ohranila upanje po prvem mestu. Obenem je Nemce obsodila na zadnje mesto in s tem na izpad v Ligo B. "Tulipani" so povedli ob koncu prvega polčasa z zadetkom Georginia Wijnalduma, zmago je globoko v sodnikovem dodatku nadaljevanja iz enajstmetrovke potrdil Memphis Depay.

SLO NOR Liga narodov Šport Borbenost ni bila dovolj, oslabljeni Slovenci izpadli

V Ligi B sta bili na sporedu dve tekmi. V skupini 1 je Slovaška prišla do prvih točk po suvereni zmagi nad Ukrajino (4:1) in si dvignila samozavest pred ponedeljkovim obračunom s sosedi Čehi, ki bo odločal o obstanku. Ukrajinci so si kljub porazu zagotovili napredovanje v Ligo A. V skupini 4 Lige B je Wales doma klonil proti Danski (1:2), slednja si je tako že pred zadnjim kolom zagotovila prvo mesto.

V Ligi C je bila aktivna skupina 3. Slovenija je z domačim remijem proti Norveški (1:1) izpadla v Ligo D. Vodilni gol Benjamina Verbiča je izničil Bjørn Johnsen v 85. minuti. Bolgari so remizirali na Cipru (1:1) in se po točkah izenačili z Norvežani, o napredovanju bo odločalo zadnje kolo.

V Ligi D so igrali v skupini 4. Armenija je v gosteh nadigrala Gibraltar (2:6). Makedonija je v gosteh premagala Liechtenstein (0:2) in bo napredovanje v Ligo C potrjevala v ponedeljek na domačem srečanju proti Gibraltarju.

Dejan Lovren "Dobro sem ga" Šport Hrvaški reprezentant se je pohvalil z namernim udarcem