290 ogledov

Priznani slovenski trener do skalpa Josea Mourinha!

Jose Mourinho Profimedia
Šimundža je z Ludogorcem prišel do odmevne zmage proti Romi v evropski ligi.

Turški Fenerbahče slovenskega reprezentanta Mihe Zajca je v 1. krogu evropske lige gostil Dinamo Kijev in zmagal z 2:1. Nino Žugelj je z Bodö/Glimtom gostoval v Eindhovnu pri PSV (1:1), Ludogorec Anteja Šimundže in Žana Karničnika pa je z 2:1 premagal Romo. Graški Sturm Jona Gorenca Stankovića in Tomija Horvata pa je z 1:0 ugnal Midtjylland.

V skupini A je Žugelj, ki ni dobil priložnosti za igro, s svojo norveško ekipo na gostovanju na Nizozemskem prišel do točke, potem ko je povedel v 44. minuti z golom Alberta Gronbaeka, Nizozemci pa so izenačili v 63. minuti prek Codyja Gakpoja. Na drugi tekmi skupine je Zürich doma proti Arsenalu izgubil z 1:2. Zmagoviti gol je v 62. minuti zabil Eddie Nketiah. Podal mu je Marquinhos, ta naveza je sicer poskrbela tudi za prvi zadetek, le da je bil strelec Marquinhos.

V skupini B je Fenerbahče, pri katerem Zajc ni vstopil v igro, proti Dinamu iz Kijeva zmagal po tem, ko je v 92. minuti zadel Michy Batshuayi. Gustavo Henrique pri domačih in Viktor Cigankov sta bila preostala strelca na tekmi. AEK Larnaka je na drugi tekmi skupine proti Rennesu izgubil z 1:2, Lorenz Assignon je za goste dosegel zmagoviti gol v 94. minuti.

V skupini C je Ludogorec, ki ga kot trener vodi Šimundža, Karničnika pa ni bilo v kadru, proti Romi vpisal odmevno zmago. Cauly je Bolgare popeljal v vodstvo v 72. minuti, Eldor Šomurodov je izenačil v 86., Nonato pa je dve minuti pozneje postavil končni izid. Betis je na drugi tekmi skupine v gosteh z 2:0 ugnal HJK Helsinke. Obakrat je zadel Willian Jose.

Ante Šimundža | Avtor: Profimedia Profimedia

Graški Sturm, pri katerem sta Stanković in Horvat igrala do 78. minute, slednji pa je v 42. minuti zapravil najstrožjo kazen, je Midtjylland ugnal po zaslugi gola Emanuela Emeghe v osmi minuti. Avstrijci so od 73. minute igrali z igralcem manj. Na drugi tekmi skupine je Lazio s 4:2 odpravil Feyenoord. Matias Vecino je bil dvakratni strelec domačih, Santiago Tomas Gimenez pa gostov.

Omonia je brez Tima Matavža v skupini E gostila Šerif Tiraspol in izgubila z 0:3. Tekma je bila po uri igre prekinjena zaradi navijaških incidentov in posledično podaljšana za skoraj 15 minut. V tej skupini je še Manchester United doma z 0:1 izgubil proti Realu Sociedadu. Edini gol je v drugem polčasu z bele pike dosegel Brais Mendez.

Lipušček v Firencah do točke

Slovenski branilec Žiga Lipušček pa je v 1. krogu nogometne konferenčne lige gostoval pri Fiorentini in s svojo RFS Rigo prišel do točke za 1:1.

V skupini A je latvijska zasedba, Lipušček je igral celo tekmo, uspešno začela skupinski del tega tekmovanja, saj je v Firencah proti favorizirani ekipi osvojila točko. Domači so povedli v 56. minuti z golom Antonina Baraka, gosti pa so izenačili v 74. minuti prek Andreja Ilića. Na drugi tekmi skupine je Hearts proti Istanbulu Basaksehirju izgubil z 0:4.

Veliko pozornosti od zgodnejših tekem je požel obračun med Nico in Kölnom, ki se je začel s skoraj enourno zamudo zaradi navijaških incidentov pred stadionom in na njem. Ta se je sicer končal z 1:1.

V tem tekmovanju igra le še ena ekipa s Slovencem. Toda Žana Medveda tokrat ni bilo v kadru Slovana Bratislave, ki je v skupini H proti Žalgirisu igral 0:0. V tej skupini je Basel premagal Pjunik s 3:1.