Šporar začel izvrstno, tresel tudi Balažic

Andraž Šporar Arminia Bielefeld DSC Arminia Bielfeld/Facebook Andraž Šporar.
Dva slovenska nogometaša sta v soboto zabila pomembna prvenstvena zadetka.

Andraž Šporar je bil v letošnjem prestopnem roku s strani Basla posojen Arminii iz Bielfelda, svoje udejstvovanje v Bundesligi 2 pa je začel izvrstno.

V prvem kolu je njegov klub gostil Jahn Regensburg, Šporar je v igro vstopil v 71. minuti pri izidu 1:1. Dobrih deset minut kasneje je Arminia ostala z igralcem manj, toda to ni zmedlo Šporarja, ki je v 90. minuti izkoristil napako gostujoče obrambe in domačinom prinesel zmago.

Ural ostal neporažen

V ruski Premier ligi se je izkazal Gregor Balažic. Njegov Ural je v Jekaterinburgu gostil Ufo in dolgo zaostajal z 0:1, v 88. minuti pa je slovenski branilec po predložku z leve in pomočjo odboja izid poravnal.

Ural je ostal neporažen, po treh kolih ima pet točk. Prav takšen izkupiček ima tudi Ufa, za slednjo je je Bojan Jokić odigral vso tekmo.