48 ogledov

Urugvajci na vrhu, Neymar rešil Brazilijo

Neymar Brazilija Kolumbija EPA
Urugvajci so razbili Paragvaj (4:0), Brazilija je doma ugnala Kolumbijo (2:1), Argentinci le do remija v Venezueli (2:2).

Urugvajci so večino dela proti Paragvaju opravili že v prvem polčasu, ko so zadeli Edinson Cavani, Cristian Rodriguez in Luis Suarez z bele točke. V drugem polčasu je delo dokončal Cavani s svojim drugim zadetkom.

Urugvaj ima točko prednosti pred zdaj drugouvrščeno Brazilijo, ki je v Manausu premagala Kolumbijo. Branilec Miranda je domače popeljal v vodstvo že v drugi minuti, Kolumbijci so izenačili v 36. minuti, ko je avtogol dosegel Marquinhos, zmago pa je Brazilcem prinesel Neymar z golom v 74. minuti.

V Meridi pa so bili Argentinci na pragu poraza. Brez Lea Messija, Sergia Agüera, Gonzala Higuaina in Paula Dybale so bili še v 83. minuti v zaostanku z 1:2. Juanpi v 35. in Joseph Martinez v 53. minuti sta zadela za 2:0 za zadnjeuvrščeno ekipo kvalifikacij, Lucas Pratto je v 58. minuti znižal na 2:1, končni izid pa je postavil Nicolas Otamendi v 83. minuti. Argentina tako kot Brazilija zaostaja za točko za vodilnim Urugvajem.

Kolumbija ima na četrtem mestu dve točki manj, tako kot Ekvador. Ta je tokrat izgubil v Limi proti predzadnjemu Peruju z 1:2. Christian Cueva je v 19. minuti zadel enajstmetrovko za domače vodstvo, Gabriel Achilier je v 31. minuti izenačil, zmago gostiteljem pa je prinesel Renato Tapia v 78. minuti.

Čile, ki ima dve točki manj od Ekvadorja in je sedmi, vmes je še Paragvaj, je igral 0:0 proti Boliviji.