7080 ogledov

Vroč zaključek derbija, trenerja sta si skočila v lase

Thomas Tuchel Profimedia
Londonski obračun med Chelseajem in Tottenhamom se je končal brez zmagovalca.

Nogometaši Chelseaja in Tottenhama so odigrali derbi 2. kroga elitne angleške lige. Londonski obračun se je končal z 2:2.

Chelsea je na veselje svojih navijačev povedel v 19. minuti, v glavnih vlogah pa sta bila nova branilca. Marc Cucurella je podal iz kota z leve strani, Kalidou Koulibaly pa je z lepim "volejem" s približno 12 metrov zadel za 1:0.

Čeprav je bil Chelsea še naprej boljši tekmec, pa so gostje izenačili v 68. minuti, ko je zadel Pierre-Emile Hoejbjerg. Domači so sicer protestirali zaradi predhodnega prekrška nad Kaijem Havertzom in tudi zaradi domnevnega prepovedanega položaja, a je ostalo pri 1:1.

V 77. minuti so nato domači znova povedli, ko je Reece James brez težav dokončal akcijo s strelom v kazenskem prostoru. Toda Tottenham, ki je v končnici pritisnil, je v 96. minuti znova izenačil, po kotu je z glavo zadel Harry Kane.

Že po sodnikovem žvižgu sta se pri podajanju rok sprla trenerja Thomas Tuchel in Antonio Conte, v situacijo pa so se vmešali še igralci obeh ekip.

Med obema trenerjema je sicer zavrelo že ob izenačujočem zadetku Tottenhama, ko je italijanski strateg gol šel proslavit prav pred Nemca. Po zadnjem sodniškem žvižgu se je tako obračunavanje med obema trenerjema samo še nadaljevalo. Za svoj 'trud' sta si oba stratega prislužila rdeči karton.

Na nedeljski prvi tekmi je Nottingham Forest z 1:0 premagal West Ham, edini strelec je bil Taiwo Awoniyi v 45. minuti, 20 minut pozneje pa je pri gostih Declan Rice zapravil enajstmetrovko.

V soboto je Aston Villa z 2:1 premagala Everton, Brighton & Hove Albion in Newcastle United sta igrala 0:0, Arsenal je s 4:2 ugnal Leicester City, Southampton in Leeds United sta se razšla z 2:2, Manchester City je s 4:0 odpravil Bournemouth, Brentford z enakim izidom Manchester United, Wolverhampton in Fulham pa sta tekmo končala brez zadetkov.

V ponedeljek ob 21.00 se bosta merila še Liverpool in Crystal Palace.

Na lestvici sta edina stoodstotna Manchester City in Arsenal.

1. Manchester City          2  2  0  0  6:0  6
 2. Arsenal                  2  2  0  0  6:2  6
 3. Brentford                2  1  1  0  6:2  4
 4. Tottenham Hotspur        2  1  1  0  6:3  4
 5. Newcastle United         2  1  1  0  2:0  4
 6. Leeds United             2  1  1  0  4:3  4
 7. Chelsea                  2  1  1  0  3:2  4
 8. Brighton & Hove Albion   2  1  1  0  2:1  4