110 ogledov

Ferkova prehitela le tri tekmovalke

Tina Weirather Lake Louise Tina Weirather.
V Lake Louisu je bila na prvem treningu smuka najhitrejša Tina Weirather.

Na prvem treningu smukov za svetovni pokal alpskih smučark v Lake Louisu se edina slovenska predstavnica Maruša Ferk uvrstila v ozadje. Z zaostankom petih sekund in 54 stotink je zasedla 54. mesto, prehitela je le tri tekmovalke, dve pa nista prišli do cilja.

Na treningu je bila najhitrejša Tina Weirather, razlike na vrhu pa so bile minimalne. Italijanka Elena Fanchini je zaostala dve, njena rojakinja Sophia Goggia tri, veleslalomska junakinja začetka sezone Nemka Viktoria Rebensburg 13, še ena Italijanka Johanna Schnarf 14, Švicarka Lara Gut pa 17 stotink sekunde.

V Lake Louisu bosta smukaški tekmi v petek in soboto, v nedeljo bo še superveleslalom.