Šport > Zimski športi
27 ogledov

Prevlada Norvežank, Jezerškova 40.

Marit Björgen Reuters
Norvežanka Marit Björgen je zmagovalka skiatlon (2x7,5 km) na nordijskem svetovnem prvenstvu v Val di Fiemmeju. Za njo so se zvrstile tri rojakinje, in sicer Therese Johaug, Heidi Weng in Kristin Stoermer Steira. Najboljša slovenska predstavnica je bila Barbara Jezeršek, ki je zasedla 40. mesto.

Marit Björgen je zmagala v skiatlonu na 2 x 7,5 km za smučarske tekačice na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Val di Fiemmeju (39:04,4) in osvojila deseti naslov svetovne prvakinje. Tudi na naslednjih treh mestih so bile Norvežanke; druga je bila Therese Johaug (+3,04), tretja Heidi Weng (14,9), četrta pa Kristin Stoermer Steira (16,3).

Justyna Kowalczyk | Avtor: Reuters Reuters
Slovenske barve sta zastopali Barbara Jezeršek, ki je bila 40. (3:41,8), in Nika Razinger, ki je končala na 54. mestu (6:03,9). Ob 14.15 bo na programu še skiatlon na 2 x 15 km za moške, ki bo minil brez slovenske udeležbe.

"Danes ni bilo dobro. Za Niko Razinger je to prva težka tekma in lahko rečem, da je dobro prestala ognjeni krst, vidi se, da še ni vajena tako težkih tekem. Barbara Jezeršek je v drugem delu drsalne tehnike odtekla dokaj solidno, v prvem delu klasike pa je izgubljala sekunde z lovljenjem kontakta s skupino. Nismo zadovoljni, vendar tudi razočarani ne," je slovenska nastopa ocenil glavni trener Marko Gracer.

dario cologna | Avtor: Reuters Reuters
Bjoergnova je po četrtkovem slavju na sprintu osvojila že svojo drugo zlato na tem SP. Z napadom na zadnjem vzponu ji je uspelo ubraniti skiatlonski naslov. Norveške tekačice so prvič v zgodovini SP osvojile vse tri medalje v eni disciplini, na prvih štirih mestih pa so bile tokrat le Norvežanke. Peta je bila Poljakinja Justyna Kowalczyk (27,1).

Cologna ukanil norveško falango

Švicarski smučarski tekač Dario Cologna je zmagovalec dvojnega zasledovanja na svetovnem prvenstvu v nordijskih disciplinah v dolini Fiemme. Drugo mesto na 2 x 15 km v klasični in prosti tehniki je osvojil Norvežan Martin Johnsrud Sundby pred rojakoma Sjurom Roethejem in Pettrom Northugom. Slovenci v skiatlonu niso nastopili.