15 ogledov

Tinin uspeh z grenkim priokusom

lindsey vonn anna fenninger
1/13
Lindsey Vonn je z zmago na superveleslalomu osvojila drugi mali kristalni globus v letošnji sezoni. Anna Fenninger je z drugim mestom povečala naskok pred Tino Maze na 32 točk. Črnjanka je bila tretja.

Superveleslalom je odprla Elena Fanchini, ki je na smukaški tekmi naredila uslugo Tini Maze, saj je zaostala pet stotink za Črnjanko in Anno Fenninger potisnila na osmo mesto. Fabienne Suter je imela nekaj težav na zadnji prelomnici in zaostala za Italijanko.

Po nastopu petih tekmovalk je bila Fanchinijeva še vedno v vodstvu. S startno številko 6 jo je premagala rojakinja Federica Brignone. Za štirojno italijansko vodstvo je poskrbela Francesca Marsaglia. Televizijske kamere so za trenutek ujele Mazejevo, kako se umaknjena od vrveža pripravlja na svojo vožnjo.

Vodstvo je s številko 13 prevzela Tina Weirather, pred elitno sedmerico pa je nastopila še Nicole Schmidhofer. Na startu je bila pripravljena Anna Fenninger!

Fenningerjeva vrgla rokavico

Avstrijka je začela odločno in si do prvega merjenja vmesnega časa prismučala tri desetinke prednosti. Pri drugem je bila hitrejša za 37 stotink, nato pa v spodnjem delu kljub dvema manjšima napakama pritisnila na plin in ciljno črto prepeljala z več kot sedmimi desetinkami prednosti (-0,71). Cornelia Hütter je za rojakinjo zaostala več kot sekundo.

Sledil je nastop Lare Gut, ki je zgrešila vratca in kot prva odstopila. Fenningerjeva je v zgornjem delu smučala zares odlično, saj so imele smučarke pri prvem vmesnem času več kot pol sekunde zaostanka. Po Gutovi je odstopila tudi Elisabeth Görgl.

Vonnova odgovorila v stilu največjih

Na progo se je podala Lindsey Vonn! Američanka je bila zgoraj še hitrejša od Fenningerjeve (-0,01), do drugega vmesnega časa pa je prednost narasla na 41 stotink. Vonnova je v cilj prispela s skoraj pol sekunde naskoka in osvojila drugi mali globus v letošnji sezoni.

Takoj za Vonnovo je na progo krenila Tina Maze. V zgornjem delu je bila počasnejša od Vonnove (+0,21). Črnjanko je nekajkrat odneslo z idealne smeri in zaostanek je narasel na 58 stotink, do cilja pa na okroglih osem desetink, kar je zadostovalo za tretje mesto. Nicole Hosp se ni uspela vmešati v boj za najvišja mesta.