8 ogledov

Po zmagi s 7:0: ''Moramo se izboljšati''

pep guardiola trening bayern munchen Reuters
Bayern München pod vodstvom Josepa Guardiole ruši rekorde na domači in evropski nogometni ravni, a španski strateg je prepričan, da je prostora za izboljšave še veliko.

Bayern Müchen se bo v zadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov pomeril z Manchester Cityjem. Bavarci se nahajajo na prvem mestu skupine D, saj so na prvih petih tekmah iztržili popoln izkupiček točk.

Bayern se v obračun podaja na krilih zmage proti Werderju (7:0), in čeprav gre trenerju Pepu Guardioli vse kot po maslu, Španec ne počiva na preteklih uspehih.

''Če česa ne prenesem, je to izgubljena posest. To je nekaj, kar lahko vedno izboljšamo. Vsaka tekma šteje in z vsako tekmo se nekaj naučiš. Vedno je potrebno napredovati. Proti Bremnu smo zmagali 7:0, a v prvem polčasu so imeli na voljo dve ali tri priložnosti. Temu se moramo izogniti. Napredek je vedno mogoč,'' je povedal Guardiola.

''Drugo mesto ne pride v poštev''

Bayern se bo nocoj pomeril z Manchester Cityjem, ki bi z ugodnejšim rezultatom od 3:1 lahko skočil na prvo mesto skupine D. ''Drugo mesto v skupini za nas ne pride v poštev. Temu se želimo izogniti. Zaupam v svojo ekipo, vendar se zavedam, kako nevaren je Manchester City. V nekaj minutah lahko ustvarijo tri ali štiri priložnosti. Moji nogometaši bodo morali biti zelo pozorni. Imamo lepo priložnost, da si zagotovimo prvo mesto v skupini,'' je dodal Španec.

Na vprašanje, ali obstaja možnost, da bi se vratar Manuel Neuer preselil v Manchester, kot so namigovali nekateri otoški mediji, je Guardiola odgovoril kratko in jedrnato: ''Ni 'šans''.