48 ogledov

Zmaji blizu, a Zvezda ostaja neporažena

Marko Marinović Union Olimpija/Aleš Fevžer
Košarkarji Uniona Olimpije so v tekmi 16. kroga lige Aba izgubili proti Crveni zvezdi z 81:91 (22:19, 47:46, 69:67)

Crvena zvezda se je do 16. kola zdela nepremagljiva, saj je dobila prav vse tekme in je bila še edina nepremagana ekipa lige. Olimpija se ji je dobro upirala, pokazala, da so Beograjčani premagljivi, vendar priložnosti ni izkoristila. Gosti so do 16. zaporedne zmage, kar je absolutni rekord lige Aba (15 zmag je v sezoni 2007/08 nanizal tudi Partizan), prišli v zadnji minuti tekme.

Beograjčani so tekmo začeli bolje, povedli s 6:2, nato pa se je razigral Klemen Prepelič. S prvo trojko je svojo ekipo približal, z drugo poskrbel za prvo vodstvo zmajev na tekmi, nato pa zadel še dve trojki in Olimpijo oddaljil na 14:9. V 10. minuti je tri točke vpisal še Paolo Marinelli za 22:17, mladi hrvaški košarkar pa je na začetku druge četrtine s petimi zaporednimi točkami prednost domačih povišal na 27:19.

V 15. minuti je Crvena zvezda izenačila, nato pa še povedla na krilih Nikole Kalinića s 34:29. V 17. minuti so domači znižali na 39:40, prek Hrista Nikolova pa še povedli. Isti igralec je nekaj trenutkov kasneje zadel trojko, v 19. minuti pa je to uspelo tudi Halilu Kanaceviću. V slogu prvega polčasa je za napeto nadaljevanje poskrbel Kalinić (46:47).

Podobno se je tekma razpletala tudi v tretji četrtini. Olimpija je sicer vseh deset minut vodila, tudi z 59:52, za kar je bil zaslužen predvsem Dino Murić in njegovih pet zaporednih točk. Beograjčani so v zaključku ujeli priključek za napet konec tekme.

V 32. minuti so gosti povedli z 72:71, v 37. minuti vodili za pet točk (80:75). Preko Marka Marinovića so domači še zadnjič ujeli priključek, nato pa so gostje tudi z nekaj več sreče prišli do prednosti, ki je bila težko ulovljiva. Ko je Boban Marjanović zadel še dva prosta meta nekaj sekund pred koncem tekme, je bilo sanj o presenečenju konec. V zadnji sekundi tekme je s trojko končni izid postavil Jaka Blažič.