Chrysler priznal: v jeepih so ljudje goreli

Foto: Jeep
Foto: Jeep
Po nekajtedenskem trmastem odklanjanju možnosti, da bi bilo z njihovimi avtomobili karkoli narobe, je Chrysler v ZDA vendarle privolil v odpoklic kar 2,7 milijona jeepov.
Oglej si celoten članek

Ameriški proizvajalec avtomobilov Chrysler, ki je v lasti italijanskega Fiata, je v torek nenadoma privolil v vpoklic okrog 2,7 milijona starejših modelov jeepa. Vpoklic so zahtevali ameriški regulatorji, ker so se avtomobili pri trčenjih od zadaj vžigali.

Umirali zaradi trkov od zadaj

Chrysler je nekaj tednov trmasto odklanjal zahtevo Uprave za varnost v cestnem prometu (NHTSA), naj umakne iz prometa jeepe grand cherokee letnika od 1993 do 2004 ter jeepe liberty letnika od 2002 do 2007. Preiskava NHTSA je trajala tri leta in je v tem času odkrila najmanj 37 nesreč z 51 smrtnimi primeri zaradi vžiga teh modelov, ko se je vanje od zadaj zaletelo drugo vozilo.

Zavračanje vpoklica ni bilo modro, ker ameriške vladne agencije ne popuščajo v svojih odločitvah, še posebno če je zadeva že v javnosti. Zavrnitev vpoklica bi Chryslerju prinesla kazni in javno pranje umazanega perila, kar bi ugledu in prodaji škodilo veliko bolj kot vpoklic. Podjetje je sicer sporočilo, da so si premislili zaradi klicev kupcev njihovih avtomobilov. Vpoklicanim vozilom bodo na zadnji strani pritrdili dodatno zaščito za rezervoar za gorivo.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

  • mph
    15:06 19. Junij 2013.

    Čudno. Američani namreč prisegajo na to, da čisto vse regulira trg. Npr. v tem primeru bi morala firma izgubiti stranke, …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.