McCartney: 'Kraljica je mlada in očarljiva.'

Foto: Žurnal24 Paul McCartney je največjo slavo doživel kot član Beatlov, nadarjenost pa je oči
Paul McCartney je v ranih letih napisal esej ob kronanju Elizabete II, s katerim je zmagal na natečaju. Kraljico je označil za "mlado in očarljivo damo".
Oglej si celoten članek

V Londonu so našli esej zvezdnika Paula McCartneya, ki ga je napisal leta 1953 za natečaj. To je bil eden njegovih prvih pisateljskih poskusov, posvečen kronanju Elizabete II.. Esej priča, da je bil tedaj mladi kraljici zelo naklonjen.

McCartney je na natečaju nato tudi zmagal v kategoriji do enajstega leta starosti. Nekdanjemu Beatlu je nagrado izročil tedanji župan Londona, Paulov brat Mike pa je o tem dogodku dejal, da je imel Paul pred prevzemom nagrade veliko tremo.

Po 56 letih je njegovo pisanje našel britanski znanstvenik Kevin Roach v liverpoolski Centralni knjižnici in dejal, da je glasbenikovo pisanje " zelo zrelo – kot da bi ga napisal deček, star morda celo 14 ali 15 let."

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.