Azilni dom tudi v Mariboru?

Foto: Anže Petkovšek
Foto: Anže Petkovšek
Napoved o morebitni novi izpostavi azilnega doma v Mariboru razburja Mariborčane. Župan želi pojasnila ministrice.
Oglej si celoten članek

Na ministrstvu za notranje zadeve se še niso odločili, ali se bo ministrica Vesna Györkös Žnidar odzvala vabilu mariborskega župana Andreja Fištravca na ponedeljkov sestanek na občini, kjer naj bi njemu in mestnim svetnikom predstavila namere glede odprtja azilnega doma v Mariboru. 

"Pomanjkanje informacij je recept za konflikt"

"Ministrici za notranje zadeve sem poslal pismo, da meni in mestnim svetnikom poda celostno sliko rešitve, ki jo predlagajo in odgovore na vprašanja, ki se porajajo nam vsem in še zlasti tistim, ki so v bližini lokacije, ki jo predvideva ministrstvo za vzpostavitev Azilnega doma," sporočajo iz kabineta župana Fištravca. Na ministrstvu zagotavljajo, da se o namenih glede novih namestitvah prosilcev za azil pogovarjajo z lokalnimi skupnostmi.

"Umeščanje azilnega doma v okolje je vedno potrebno opraviti z največjim možnim konsenzom. Za to je potrebno, da ima javnost čim bolj verodostojne informacije in nima občutka, da se ji kar koli prikriva oz. postavlja pred izvršena dejstva. To je vsekakor recept za konflikt," pa pravijo v kabinetu mariborskega župana.

Šefic: Predstavniki lokalnih skupnosti niso imeli zadržkov

Foto: Anže Petkovšek azilni dom Logatec Državni sekretar na notranjem ministrstvu Boštjan Šefic je pred dnevi v intervjuju za Večer potrdil, da je v naboru objektov in lokacij za namestitev prosilcev za azil tudi stavba v Sokolski ulici v Mariboru, kamor bi lahko nemastili okoli 70 prosilcev. "Prostori se pregledujejo, ali so primerni, in če bomo našli skupni jezik tudi pri ceni in drugem, se pogodba lahko sklene. Še pred morebitnim dogovorom smo seznanili tudi predstavnike lokalnih skupnosti, ki v pogovoru niso izrazili nobenih zadržkov," je o sestanku na mariborski občni, ki je bil prejšnji petek, povedal Šefic.

Kanglerjevi: Take obremenitve ne bomo zmogli

V NLS nekdanjega župana Franca Kanglerja so začeli zbirati podpise za sklic izredne seje mestnega sveta. "Prepričani smo, da glede na aktualne ekonomske razmere, ki vladajo v našem mestu, Maribor s tega vidika ne bo zmogel te obremenitve. Še posebej bi radi opozorili, da je vlada Ljubljani namenila 300 milijonov evrov dodatnih sredstev, česar ostale občine po Sloveniji niso bile deležne," pravijo v NLS.

Ministrstvo išče 500 novih postelj

Ministrstvo za notranje zadeve predlaga razšitritev kontingentnega načrta, ki naj bi ga obravnavali na prihodnji seji vlade. Z razširjenim načrtom naj bi v prvi fazi zagotovili dodatnih 500 kapacitet v azilnih domovih, nato pa še dodatnih 500. Pričakujejo več prošenj za mednarodno zaščito, v prihodnjem letu bo v Slovenijo po premestitveni shemo premeščenih 287 oseb.

Predvidevajo tudi tri dodatne sprejemne centre

Ob sprejemnih centrih v Šentilju, Lendavi in Dobovi načrtujejo  še dva do tri dodatne, ki bodo  locirani na območju Bele krajine in Ilirske Bistrice, aktivirali pa jih bodo v skladu s potrebami.

Morda vas zanima tudi: "Nihče k sebi domov migranta ni povabil brezplačno"

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 13

  • 18:14 7. Oktober 2016.

    Naj bodo radarji in takratni protesti opomin vsaki oblasti, ki se norčuje iz Mariborčanov...

  • 16:24 7. Oktober 2016.

    Na Goli otok skupaj z našimi politiki ,ker tam bi bilo pravo mesto za njih kramp in motiko v roke, …

  • 15:08 7. Oktober 2016.

    vse delajo za našim hrbtom !!!!!!!!!!<br />nobenega medijskega pokrivanja te tematike.............<br />GRE ZA NAŠ OBSTOJ, ALI PA NAS BODO PREPLAVILI …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.