Janković bi lahko dobil resno tekmico, obeta se drugi krog

Foto: Matija Sušnik/DZ
Foto: Matija Sušnik/DZ
Nekdanja predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič je potrdila, da z nekdanjim predsednikom vlade Antonom Ropom sestavlja skupno listo za nastop na lokalnih volitvah, ki bodo 15. novembra.
Oglej si celoten članek

V nadaljevanju preberite: 

  • Klakočar Zupančič in Anton Rop sestavljata listo za lokalne volitve
  • Kdo od njiju bo županski kandidat v Ljubljani še ni jasno
  • Ankete kažejo, da bi se Klakočar Zupančič prebil v drugi krog

Kdo bo županski kandidat skupne liste Urške Klakočar Zupančič in Antona Ropa še ni jasno, po javnomnenjskih anketah pa vodi Klakočar Zupančič, ki bi glede na rezultate Ninamedie z Jankovičem pristala v drugem krogu lokalnih volitev. V majski anketi Ninamedie za Dnevnik je namreč Klakočar Zupančič dosegla 19,6 odstotka podpore, Zoran Janković pa 36,8 odstotka.

Na podporo Svobode ne računa

Klakočar Zupančič v sinočnji oddaji 24ur zvečer še ni razkrila imena liste, na njej pa naj bi bili strokovnjaki različnih področij, ki želijo doseči, da Ljubljano vrnejo ljudem. Klakočar je, po tem, ko na parlamentarnih volitvah ni bila izvoljena v državni zbor, izstopila iz stranke Gibanje Svoboda, zato na njihovo podporo ne računa. Poslanec Svobode Lenart Žavbi je včeraj ocenil, da bi bila Klakočar Zupančič bolj primerna kot kandidatka za predsednico republike, sam pa podpira Jankovića. 

Foto: Matija Sušnik/Državni zbor Urška Klakočar Zupančič

"Funkcije terjajo sveže ljudi, da prinesejo sveže spremembe"

Glede trenutnega župana Zorana Jankovića Klakočar Zupančič pravi, da je 20 let županovanja "dolga doba, v kateri se marsikaj spremeni, človek se spremeni, mesto se spremeni. Potrebe mesta so drugačne, kot so bile pred 20 leti. Funkcije terjajo sveže ljudi, da prinesejo sveže spremembe". Podprla je tudi nedeljski referendum o parkirnem odloku.

Med možnimi kandidati za župana Ljubljane se omenja tudi sokoordinator Levice in Vesne Luka Mesec, ki pa včeraj svoje kandidature še ni potrdil. Za mesto župana se bodo potegovali tudi Aleš Primc in predsednik Piratov Jasmin Feratović ter nekdanji mestni svetnik Mihael Jarc.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 12

  • 12:22 9. Julij 2026.

    Ne podpiram nobenega od teh, sicer bodo pa volilci odločili. Upam, da bodo, kolikor se da, volili z zdravo pametjo. …

  • 11:34 9. Julij 2026.

    Menim,da Rop ni prava izbira za Urško . To je podpora Jankoviću .

  • 11:19 9. Julij 2026.

    Kdorkoli samo jankovič ne.oa kdaj bo vam ljubljanskim slovencem kapnilo,kakšen pokvarjen človek je?

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.