Laško bi prodalo tudi četrtino Mercatorja

Foto: Žurnal24
Pivovarna Laško je pripravljena prodati tudi le 25 odstotkov Mercatorja. Zainteresirani za nakup 48,34-odstotnega deleža lahko svoje ponudbe še izboljšajo.
Oglej si celoten članek

Zainteresirani za nakup 48,34-odstotnega deleža družbe Mercator v lasti skupine Pivovarna Laško in Infond Holdinga lahko svoje ponudbe izboljšajo do 31. marca. Prodajalci pa so pripravljeni prodati tudi le 25 odstotkov Mercatorja, ne zgolj celotnega deleža, so sporočili iz Pivovarne Laško.

Postopek prodaje Mercatorja se nadaljuje, zatrjujejo v Laškem in zavračajo navedbe današnjegaDnevnika, da pivovarna ustavlja postopek prodaje polovice Mercatorja. Časnik je v svoji današnji izdaji zapisal, da je pivovarna ponudnike obvestila, da je naprodaj samo še četrtina Mercatorja.

Po navedbah Dnevnika naj bi prodajalci pričakovali, da bodo delnico prodali po bistveno višji ceni od trenutne tržne, ki znaša 150 evrov, in od cen, ki so jih interesenti ponudili v nezavezujočih ponudbah. Obenem časnik sklepa, da so "našli sebi prijateljskega kupca, ki bi začasno odkupil delež v naši največji trgovski družbi". Pri tem omenja družbo Orbico, ki naj bi bila povezana s Šrotovo svetovalko Andrijano Starina Kosem.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.