Našli manjkajoči člen?

Foto: Žurnal24 Profesor Lee Berger je med raziskovanjem jam blizu južnoafriškega Johannesburga
Lee Berger je blizu Johannesburga odkril popolnoma ohranjeno okostje otroka, staro okoli dva milijona let. Poznavalci menijo, da so našli manjkajoči člen med človekom in opico.
Oglej si celoten članek

Nova vrsta primatov, ki spada med hominide, velja za povsem novo odkritje v evolucijski veji primatov, kamor spadamo tudi ljudje. Hominidi so člani družine Hominidae, kamor spada tudi človek. Poznavalci so prepričani, da skoraj popolnoma ohranjeno fosilirano okostje pripada doslej neznanemu človeškemu predniku, ki bi lahko predstavljalo manjkajoči člen med človekom in opico.

Znanstveniki, katerim je pripadla čast preučevanja revolucionarnega okostja, zatrjujejo, da si najdba deli karakteristike s Homo habilisom ali spretnim človekom, ki je živel pred dvema milijonoma let, sočasno s sorodnim rodom človečnjakov. Domovanje “spretneža“ je bila Kenija in severna Tanzanija. Hodil je že vzravnano, odlikovalo pa naj bi ga abstraktno razmišljanje, kar dokazuje sistematično izdelano kamnito orodje.

Nov zapis človeške evolucije
Novo odkritje bi utegnilo po mnenju strokovnjakov na novo napisati zgodovino človeške evolucije in zapolniti manjkajoče člene v njeni razlagi. Znanstveniki bodo s pomočjo okostja izdelali celovito podobo manjkajočega člena. Po poročanju nekaterih svetovnih medijev so zaenkrat zelo skrivnostni glede odkritja, kar dela znanstveno javnost še bolj nestrpno.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.