Nova stavka: Slovenske železnice

Foto: Žurnal24 Slovenske železnice se vsak mesec spopadajo z milijonskimi izgubami. © Žurnal24
Reprezentativni sindikati Slovenskih železnic začenjajo s pripravami na izvedbo opozorilne stavke. Opozarjajo še, da začasni generalni direktor zadnji dan svojega mandata nezakonito sprejema sklepe.
Oglej si celoten članek

Sindikati bi se sicer morali danes sestati z vodstvom železnic, a je bil sestanek odpovedan. Zaradi odpovedi sestanka zdaj predstavniki delavcev zahtevajo sklic izredne seje nadzornega sveta.

 

Opozorilo vladi

Po besedah sindikata bo opozorilna stavka opozorilo vladi kot lastnikom in njenim predstavnikom v svetu družbe.

Tavčar prekinil socialni dialog
Začasni generalni direktor Slovenskih železnic Aleš Tavčar naj bi sestanek odpovedal iz poslovnih razlogov, sindikat pa mu zdaj očita, da je s to odpovedjo enostransko in brez utemeljenih razlogov prekinil socialni dialog. Očitajo mu še nezakonito delovanje, saj naj bi brez kakršnih koli argumentov razrešil obstoječe vodstvene kadre.

Kot smo že poročali v članku Menjava tik pred zdajci, naj bi vodjo službe za nepremičnine pri Slovenskih železnicah Borisa Zrimca zamenjali z Natašo Turšič, ki je na železnice nedavno prišla z Mestne občine Ljubljana.

Sindikati napovedujejo, da bodo skupaj z zaposlenimi storili vse za preprečitev morebitnih težav pri izplačilu plač, nadaljnjega zniževanja pravic zaposlenih, nezakonitosti pri vodenju Slovenskih železnic in še številne druge črnoglede scenarije – tudi morebitni stečaj družbe.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.