Golob je zaskrbljen zaradi prestopa Tašnerja Vatovca

Foto: Vlada Republike Slovenije Robert Golob, Nataša Pirc Musar
Premier se zaveda, da takšne poteze v občutljivem obdobju pred volitvami niso brez posledic.
Oglej si celoten članek

Predsednik vlade Robert Golob je ob robu obiska Ilirske Bistrice zatrdil, da koalicija tudi po prestopu nekdanjega vodje poslanske skupine Levica Mateja Tašnerja Vatovca v SD ostaja trdna in zavezana ponovitvi mandata. Zaradi prestopa je sicer nekoliko zaskrbljen, a prestop po njegovih besedah ne bo vplival na medsebojne odnose v koaliciji.

Slovenija Šok v Levici, zapušča jih eden ključnih članov

Golob sicer meni, da prestopi v predvolilnem času ne koristijo nikomur, niti poslancu, ki prestopi, niti stranki, kamor prehaja. Na osebni ravni razume razočaranje Levice "nad obnašanjem svojega bivšega kolega", je dejal. A gre za njegovo osebno odločitev, ki jo bodo spoštovali, je dodal.

Slovenija Hude obtožbe: "To je izdaja stranke zaradi osebnih interesov!"

O prestopu Tašnerja Vatovca se je pogovoril z vodji obeh koalicijskih strank SD in Levice in zatrdil, da prestop ne bo vplival na medsebojne odnose v koaliciji, njeno stabilnost ali delo vlade v prihodnje. "Bi si pa želel, da do takih zadev ne bi prihajalo," je dodal.

V štirih letih sodelovanja so v koaliciji in vladi vedno znali preseči osebna razhajanja in osebne interese v korist družbe, je dejal in zatrdil, da bodo mandat izpeljali do konca, prav tako pa so pripravljeni, da ga ponovijo. K povezanosti ne glede na razhajanja pa bo stremel tudi sam, je dodal.

Slovenija "Stranke ne bi smeli menjati kot menjamo zobozdravnika!"

Tudi podpredsednik vlade iz vrst Svobode Matej Arčon je po seji vlade v Ilirski Bistrici zatrdil, da je seja vlade potekala konstruktivno, "kot da tega prestopa ne bi bilo". Prestop pa je po njegovem mnenju vedno stvar morale posameznika - do sebe, stranke, iz katere odhaja, in volivcev.

Golob je komentiral kadrovske predloge predsednice

Golob je ob robu obiska komentiral tudi kadrovske predloge predsednice republike Nataše Pirc Musar, ki je v sredo po dolgotrajnih usklajevanjih s poslanskimi skupinami v državnem zboru posredovala imena kandidatov za varuha človekovih pravic, guvernerja Banke Slovenije in ustavnih sodnikov.

Dejal je, da je imela Svoboda "zelo jasno izdelano soglasje za nekatera imena", pri katerih ne pričakuje zapletov pri imenovanju. Pri nekaterih pa je bilo po njegovi oceni "mogoče malo manj razumevanja". Po pogovoru poslanske skupine v naslednjem tednu bo znana končna odločitev, je dejal.

"Vse bi bilo lažje, če bi tista imena, ki so imela vnaprej zagotovljeno podporo - tudi koalicije, ne samo Svobode, predsednica upoštevala. Ampak se je pač odločila po svoje," je dejal, kar da morajo spoštovati.

Foto: Vlada Republike Slovenije Robert Golob, Nataša Pirc Musar

Predsednica republike za varuhinjo človekovih pravic predlaga Simono Drenik Bavdek, za guvernerja Banke Slovenije Primoža Dolenca, za ustavne sodnike pa Tamaro Kek, Barbaro Kresal in Marka Starmana.

dezurni@sytria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 6

  • 08:59 9. Januar 2026.

    Leva stran pa pozablja prestop Cirila Pucka 1996 v LDS, ki je stem dobila možnost sestave vlade. In še drugih …

  • 20:36 8. Januar 2026.

    Tri leta in pol jih je rezal sam, zdaj pa ga skrbi, da se ne bi še med sabo.

  • 15:15 8. Januar 2026.

    Tudi mr. Taubi se že psihično pripravlja za pomočnika Vatovca pri SDju. In nato se bo Feniks ponovno dvignil iz …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.