Ceneje kot v hotelu: šotor postavijo kar v Tivoliju

Foto: Kptrsh Foto: Kptrsh Foto: Kptrsh Foto: Kptrsh
Priporočila najdejo na spletnih aplikacijah.
Oglej si celoten članek

"Zadnji dve leti opažamo, da se v Tivoliju, Mostecu, na Rožniku in Šišenskem hribu pojavlja divje kampiranje. To dokazuje tudi naša fotodokumentacija," pravi vodja službe Krajinski park Tivoli, Rožnik in Šišenski hrib Andrej Verlič. Nekateri se skrijejo v gozd, drugi pa za prenočevanje izkoristijo lesene podeste. 

Glede na Odlok o Krajinskem parku Tivoli, Rožnik in Šišenski hrib, je taborjenje oziroma šotorjenje na tem območju, razen v Živalskem vrtu in na območju skakalnega centra, prepovedano.

Šotorijo večinoma tujci

V Tivoliju, na Rožniku in Šišenskem hribu večinoma šotorijo tujci, opažajo v Krajinskem parku, kjer skupaj s skrbniki tematskih poti v krajinskem parku, kot sta na primer planinska in Jakobova pot, ozaveščajo pohodnike o primernem obisku. Pohodniki šotore večinoma postavijo pozno popoldne, prenočijo, zjutraj po 9. uri jih ni več. 

xxx

Priporočila najdejo na spletnih aplikacijah

Iz mestnega redarstva so sporočili, da so na podlagi prijav izvedli kontrole okolice Večne poti v Ljubljani, kjer naj bi se dogajale kršitve nedovoljenega kampiranja. "Iz pogovorov s kršitelji smo ugotovili, da so ti praviloma tujci in da se ravnajo po priporočilih, nasvetih in komentarjih raznih potovalnih spletnih strani in aplikacij. Ena bolj priljubljenih naj bi bila park4night.com," pravijo na mestnem redarstvu MOL. 

Poostren nadzor

Predstavniki krajinskega parka divjim kampistom zaenkrat ne izrekajo glob. "Trenutno jih opozarjamo, da njihovo ravnanje ni v skladu z zakonodajo," pravi Verlič. Ker se divji kampisti pojavljajo vse bolj pogosto pa so obvestili mestno redarstvo in policijo in se diogovorili za izvajanje poostrenega skupnega nadzora.

Globa 83,46 evra

Ljubljanski policisti so v preteklih obravnavali več divjih kampistov, letos pa so na območju Krajinskega parka zaznali eno kršitev. "Šlo je za tujo državljanko, ki je na območju postavila šotor in v njem prenočila. Izdan ji je bil plačilni nalog zaradi kršitve 18. člena Zakona o varstvu javnega reda in miru," pojasnjujejo na Policijski upravi Ljubljana. 

Zakon o varstvu javnega reda in miru za kampiranje na javnem kraju, ki za to ni določen, ali na zasebnem prostoru brez soglasja lastnika ali posestnika,  določa kazen z globo 83.46 evrov. 

Mestni redarji so v zadnjih dveh letih izvedli 11 ukrepov v povezavi s kršenjem določil 1. odstavka 18. člena Zakona o varstvu javnega reda in miru, ki prepoveduje kampiranje na javnem kraju, ki za to ni določen. 
 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 12

  • 16:27 24. Julij 2019.

    Ne le Tivoli, tudi okolica 'pajzla' v Mostecu ni izjema. Šotorenje in avtodomi za sabo pustijo kup dreka.

  • 14:56 24. Julij 2019.

    Jaz imam svojo parcelo in mi ne dovolijo kampirati, češ da je to obrobje TNP:

  • 12:31 24. Julij 2019.

    To se ne dogaja samo na območju LJ . Tudi v MB na Pohorju šotorijo posamezniki ali skupine ,ki jih …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.