Stanje ni rožnato

Foto: Žurnal24 Sindikalisti Skei Tama so z Dragom Gajzerjem (levo) na čelu predstavili aktualno
Pod Skei Tam spada sedem podjetij. V nekaterih delavce zastrašujejo in slabo plačajo.
Oglej si celoten članek

“Naš sindikat pokriva sedem podjetij. V nekaterih od teh stanje še zdaleč ni rožnato,” je povedal Drago Gajzer, predstavnik sindikata Skei Tam. Kot je dodal, se v nekaterih podjetjih spopadajo z nekompetentnim vodstvom in minimalnimi plačami.

 

Niso zadovoljni

Plače. Zaposleni v sedmih podjetjih v okviru Skei Tama niso zadovoljni s plačami. “Njihove povprečne plače se gibljejo med 1.000 in 1.900 evri bruto,” je dejal Gajzer.

“V podjetju Karoserije si je na primer prokurist izmislil, da morajo delavci sami prati obleke. Mož je popolnoma neumen. Pojavlja se tudi zastraševanje delavcev. Največ težav pa je v podjetju Cimos Tam, saj je v njem zaposlenih več kot 600 ljudi,” je pojasnil Gajzer in pristavil, da bodo, če se stanje ne bo izboljšalo, ukrepali.

Kot so dejali sindikalisti, so v teh podjetjih lani ostali brez skupno 400 zaposlenih.

 
 

Od nas želijo denar, delčajo pa na svojo roko.

Branko Medik,  o sindikatu Skei

 
"Naj pokličejo policijo"
Trenja se očitno pojavljajo tudi v sindikatu. Iz Skei Podravja so nam namreč sporočili, da niso bili obveščeni o včerajšnji novinarski konferenci Skei Tama, ki sicer spada pod njihovo okrilje. “Drago Gajzer ni več glavni sindikalist v Skei Tamu že nekaj časa. Njegove aktivnosti potekajo individualno. S tem se ne strinjamo,” je pojasnil Branko Medik iz Skei Podravja. Gajzer pa na to odgovarja: “Če skeievcem kaj ni jasno in jih kaj moti, naj pokličejo policijo. Mene so iz Skeia izločili tisti, ki teh pristojnosti nimajo. Še vedno sem njihov član, saj plačujem članarino, sicer pa smo sindikat Skei Tam nekoliko reorganizirali.”
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.