Usodna je lahko že iskra

Foto: Žurnal24 Stopnje požarne ogroženosti po državi. (Foto: Arso)
Požarna ogroženost največja Pomurju. Južni sosedje se že borijo s požari.
Oglej si celoten članek

V teh dneh moramo biti glede nevarnosti požarov previdni tudi v Sloveniji. Stopnja  požarne ogroženosti je zelo visoka v Pomurju. To pomeni, da je vzrok za nastanek požara lahko že iskra, požar se pojavi takoj, širjenje je zelo hitro. Kontrola požara je izjemno težka, za gašenje morajo gasilci vložiti izredno velike napore in vsa razpoložljiva sredstva, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

V velikem delu Slovenije - na zgornji sliki označenem z oranžno barvo - je požarna ogroženost 4. oziroma velike stopnje. Vžigalica v vsakem primeru povzroči požar, ki se v gozdu hitro širi. V glavnem so to vroči površinski požari, ki ponekod zajamejo tudi krošnje dreves.  V obalem delu države je ogroženost srednja, drugod pa majhna (to stopnjo zaznamuje rumena barva).

Izbruhnilo že več požarov
Na Hrvaškem pa so se v preteklih dneh že borili z nekaj požari. Zadnji je izbruhnil danes dopoldan v Zagradu, zgorelo je šest hektarjev gozda, niskega rastja in trave.

Največji požar  pri južnih sosedih v letošnji sezoni v Dalmaciji je izbruhnil včeraj, kriva pa je bila neprevidnost 35-letnega domačina. Rezal je kovinske plošče, zaradi isker se je vnela suha trava. Požar je gasilo kar 50 gasilcev.
V četrtek pa so morali gasilci posredovati tudi pri požarih v bližini Šibenika in Zadra.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.