V državnih podjetjih še brez regresa

Foto: Žurnal24 (Foto: BOBO)
V večinsko državnih podjetjih Elektro Celje in Elektro Ljubljana po naših informacijah še niso izplačali regresa.
Oglej si celoten članek

"Nekaterim regres res še ni bil izplačan. Tako delavci v dveh distribucijskih podjetjih regresa sploh še niso dobili v celoti. Ker je premalo prilivov, so jim izplačali le prvi del regresa. Če drugega dela ne bo do konca poletja, bomo začeli s sindikalnimi aktivnostmi, ni pa izključena niti tožba. Regres delavcem pripada," je pojasnil Franc Dolar, predsednik sindikata delavcev dejavnosti energetike.

Za kateri podjetji gre, Dolar ni želel razkriti, po naših informacijah pa gre za Elektro Celje in Elektro Ljubljana, ki imata zaradi preobsežnih naložb v omrežje v preteklih letih letos resne likvidnostne težave. Po nekaterih informacijah, ki jih nismo mogli preveriti, je neizplačan celo del lanske božičnice.

Vprašanja smo poslali vsem petim distribucijskih podjetjem, vendar na naša vprašanja niso odgovorili, večinoma s pojasnilom, da so odgovorni odsotni.

Tretjino nad povprečjem
Lani je bila sicer povprečna mesečna plača v večinsko državnih energetskih podjetjih 1.948,65 evra bruto in je bila 35 odstotkov nad povprečjem v državi. Tistih 143 ljudi, ki so bili zaposleni na individualnih pogodbah, pa je imelo lani povprečno 6.627,84 evra bruto mesečne plače.

Trikratna razlika med božičnicami
Povprečna božičnica je znašala 1.200 evrov na delavce, za kar je 20 podjetij porabilo skupaj 7,6 milijona evrov. Najvišjo božičnico so dobili zaposleni v Jedrski elektrarni Krško, 1.758,7 evra, najnižjo pa v HSE Invest in Dravskih elektrarnah Maribor, kjer je znašala okrog 600 evrov ali skoraj trikrat manj.

 Dobrih sedem milijonov je 6.344 delavcev v "državnih" energetskih podjetjih dobilo tudi kot dodatek za uspešnost.

Primerjava, ki jo je pripravil direktorat za energijo na ministrstvu za gospodarstvo, vključuje vseh pet elektrodistribucijskih podjetij, Eles in Sodo, Holding slovenske elektrarne, Dravske, Soške in Savske elektrarne, termoelektrarne Šoštanj, Brestanica, Trbovlje in Ljubljana, Gen energijo, Jedrsko elektrarno Krško in HSE Invest. Celotna primerjava je dostopna na: http://www.mg.gov.si/fileadmin/mg.gov.si/pageuploads/Energetika/Porocila/Place_2009.pdf

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.