Vsak enajsti meni, da je bil prek spleta prevaran

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
O več kot tretjini mladih na družbenih omrežjih drugi širijo neresnične informacije, le nekaj manj pa je že zasledilo sovražno sporočilo o sebi, je pokazala raziskava Moč besed.
Oglej si celoten članek

 

Sporočilo SMS/MMS z žaljivo vsebino je prejelo že več kot 58 odstotkov vprašanih, žaljiv komentar na družbenih omrežjih skoraj pol vprašanih.

Žaljivo elektronsko pošto je prejelo več kot 39 odstotkov vprašanih, pri čemer jih več kot 11 odstotkov meni, da so bili preko spleta osramočeni, 9 odstotkov vprašanih meni, da so bili preko spleta prevarani, več kot 8 odstotkov jih meni, da so bili preko spleta zasledovani, več kot 7 odstotkov pa jih meni, da so iz svoje družbe v komunikaciji preko spleta izključeni.

Višje ambicije, več na Facebooku in spletu

Dekleta so pri uporabi družbenega omrežja Facebook bolj aktivna od fantov, tisti z večjimi ambicijami pa v večji meri mladi uporabljajo družbena omrežja in splet, je še pokazala raziskava. 

Raziskava Moč besed je potekala med junijem in decembrom 2014, povezuje pa štiri raziskovalne metode: kvalitativno analizo medijskega poročanja, kvalitativno raziskavo Facebook profilov ter fokusne skupine in spletno anketo, v kateri je sodelovalo več kot 350 mladih, starih od 15 do 25 let, iz vse Slovenije.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.