Znova zmaga Simiču

Foto: Žurnal24 Ivan Simič je v kategoriji davčnega strokovnjaka zmagal z visoko prednostjo. (Fo
Znani so najuglednejši strokovnjaki z davčnega, finančnega in pravnega področja za leto 2010. Najuglednejše strokovnjake so izbrali uporabniki portala Tax-Fin-Lex.
Oglej si celoten članek

To so postali nekdanji direktor Davčne uprave RS (Durs) Ivan Simič, direktor Slovenskega inštituta za revizijo Marjan Odar in profesor na mariborski pravni fakulteti Bojan Škof.

V izboru najuglednejšega davčnega strokovnjaka je znova premočno zmagal Simič, v prvo trojico najuglednejših finančnih strokovnjakov pa sta se prebila še predsednik uprave Unicredit banke Slovenija France Arhar in minister za finance Franc Križanič.

"Boljši moraš biti od tekmecev"
Na okrogli mizi ob prireditvi je direktor Pipistrela Ivo Boscarol poudaril, da je kriza edini motor uspeha – če so pogoji za poslovanje dobri, so lahko vsi podjetniki dobri, če so pogoji slabši, pa se morajo za uspeh bolj potruditi, motiv je večji. Kdor si v življenju zastavi dovolj visoke cilje, je lahko po njegovem prepričanju uspešen. "Samo boljši moraš biti od tekmecev," je dejal.

Politika se je za gospodarstvo po njegovi oceni vedno zanimala zgolj deklarativno. Kot rešitev je omenil spremembo davčne zakonodaje. "Vabljiva davčna stopnja je tista, ki bi lahko napolnila proračun," je dejal Boscarol, ki je prepričan, da ljudje v primeru nižje davčne stopnje redkeje razmišljajo o tem, da bi kaj prikrili.

Osnova za uspeh trdo delo
Da je osnova uspeha predvsem trdo delo, se je strinjal tudi predsednik uprave Bisola Uroš Merc, medtem ko je Odar opozoril, da se v Sloveniji v zadnjem času pojavlja veliko mreženja in političnih vplivov, stroka pa izgublja na pomenu. Žalosti ga predvsem sprememba etičnega in moralnega pristopa v družbi, ki negativno vpliva tudi na stroko.

Korupcija veliko bolj razširjena
Nekdanji predsednik Komisije za preprečevanje korupcije Drago Kos je ob tem dodal, da je korupcija v Sloveniji danes razširjena bistveno bolj, kot je bila v preteklosti. Za vse članice EU, ki so se tej povezavi pridružile leta 2004, velja, da je njihov boj proti korupciji vrhunec dosegel ravno na dan vstopa v EU, nato pa je sledila pot navzdol. "Originalni interes države same bi moral biti, da se bori proti korupciji, ne da to počne zaradi pritiskov od zunaj," je dejal Kos.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.