BiH v zadnjih sekundah brez zmage

V nedeljo se je sklenilo 4. kolo evropskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Rusiji.

Večina oči evropske nogometne javnosti je bilo uprtih v Pirej, kjer je Grčija v okviru skupine H gostila Bosno in Hercegovino in v zadnjih sekundah iztržila remi (1:1). Grki so tako zadržali drugo mesto s tremi točkami naskoka pred tokratnimi nasprotniki, prvi v skupini so Belgijci.

V prvem delu srečanja so bili boljši gostje, ki so premoč kronali po dobre pol ure igre. Miralem Pjanić je odlično izvedel prosti strel in s pomočjo vratnice in vratarja Orestisa Karnezisa zatresel mrežo. V zaključku prvega polčasa je imel lepo priložnost za izenačenje Konstantinos Mitroglou, izvrstno je reagiral vratar Asmir Begović.

Na začetku drugega polčasa so Grki še enkrat zapretili, udarec Konstantinosa Fortounisa je s pomočjo Begovića končal v vratnici. BiH bi prednost lahko povišala sredi nadaljevanja, Edin Džeko je namučil Karnezisa. Nekaj minut kasneje je sledila še lepša priložnost za goste, toda Pjanić je z 10 metrov meril mimo vrat.

Deset minut pred koncem se je na zelenici zaiskrilo, po krajšem petelinjenju pa sta morala predčasno z igrišča Džeko in Kyriakos Papadopoulos. Grki so na koncu krenili v ofenzivo, napori pa so bili poplačani v 95. minuti, ko je Georgios Tzavellas pričakal odbito žogo na 20 metrih in jo z močnim polvolejem poslal v gol za končnih 1:1.

V skupini H je poleg tekme v Pireju Belgija doma visoko premagala Estonijo (8:1), trikrat je zadel Dries Mertens, Ciper pa je v drugem polčasu strl odpor Gibraltarja (3:1).

Mučenje Nizozemcev in Portugalcev

V skupini A je bila ena tekma, na kateri je vodilna Francija ugnala Švedsko (2:1), na sporedu že v petek. V nedeljo je Nizozemska z dvema goloma Memphisa Depaya v drugem polčasu prišla do zmage nad Luksemburgom (1:3), Bolgarija pa se je v boj za vrh vključila z domačo zmago nad Belorusijo (1:0).

V skupini B je Švica zadržala prvo mesto s pričakovano zmago nad Ferskimi otoki (2:0). Portugalska je do zadnjih minut delala za zmago nad Latvijo (4:1), Cristiano Ronaldo je dosegel dva zadetka in zapravil enajstmetrovko. Madžarska je doma brez težav odpravila Andoro (4:0).