Blažič gledal Omićevo veselje

V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju je v četrtek na sporedu pet tekem 11. kola.

V Podgorici je Budućnost po napeti končnici premagala Barcelono (67:64) in prišla do tretjega slavja v sezoni. Katalonci imajo zdaj na računu šest zmag in pet porazov.

Srečanje je bilo vseskozi zelo izenačeno, nobena ekipa si ni priigrala večje prednosti. V odločilnih trenutkih so več želje in zbranosti pokazali domači, naredili delni izid 10:0 in razveselili navijače v dvorani Morača.

Za Budućnost sta Nemanja Gordić in Earl Clark dosegla po 12 točk, Alen Omić je v 16 minutah zabeležil šest točk (met iz igre 3/3) in štiri skoke. Pri Barceloni je Ádám Hanga prispeval 12 točk in šest skokov, Jaka Blažič pa je igral manj kot dve minuti in se ni vpisal v statistiko.

O prihodnosti Omić: Na zvezi se morajo zresniti

V Kaunasu je Žalgiris ugnal Olympiacos (83:75) in ostal blizu mest, ki vodijo v play-off. Po prvem polčasu so sicer Grki vodili za osem točk, toda Litovci so jih že v tretji četrtini ujeli in prehiteli. Pri domačih je Marius Grigonis vpisal 19 točk, pri gostih pa Georgios Printezis eno manj.

V dvoboju ekip z začelja lestvice je telavivski Maccabi v gosteh na kolena položil Darüşşafako (71:73), potem ko je v rezultatsko prednost prišel šele v zadnjem delu igre. Pri Turkih je Michael Eric dosegel 20 točk in šest skokov. Pri Izraelcih je John DiBartolomeo zbral 13 točk, Johnny O'Bryant pa 12 točk in 14 skokov.

V Münchnu je Bayern prišel do pete zmage, Bavarci so bili boljši od Himkija (72:65). V tesnem obračunu so vseskozi rahlo vodili domačini, pri katerih se je s 14 točkami izkazal Nihad Đedović. Za Ruse sta Jordan Mickey in Charles Jenkins dosegla po 12 točk.

V Milanu je Olimpia presenetljivo klonila proti Gran Canarii (86:94), slednja se je vrnila v igro za končnico. Španci so vodili skozi celoten drugi polčas in znali zadržati prednost. Pri Italijanih je Mike James dosegel 26 točk in osem asistenc, Arturas Gudaitis pa je ob 16 točkah zbral kar 17 skokov. Za zmagovalce je Marcus Eriksson prispeval 17 točk, Kim Tillie pa 12 točk in šest skokov.