Boleč poraz Olimpije v Beogradu

V zaostali tekmi regionalne košarkarske lige so ljubljanski košarkarji doživeli nepričakovan poraz.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v zaostali tekmi 6. kola regionalne lige ABA izgubili z beograjsko ekipo FMP (91:88).

Video Legendarni hrvaški trener igralca med tekmo vlekel za lase

V obračunu proti ekipi, ki je do danes že šest tekem lovila zmago, so gostje dobro začeli. V prvi četrtini so bili zmaji boljši, razlika pa je narasla na deset točk (27:17). A tega nato niso znali zadržati.

V nadaljevanju so se domači bližali in se do odmora povsem približali, gostje so dosegli skromnih 17 točk, FMP pa je tekmece ujel pri 34:34. Tudi tretja četrtina je bila nato povsem izenačena, nobena ekipa pa si ni priigrala več kot štiri točke naskoka.

V razburljivi končnici so gostje po dveh zaporednih trojkah Jake Blažiča in Jarroda Jonesa prišli do vodstva 84:79. Toda niso ga znali obdržati, domači so vrnili z enako mero, ob koncu pa so imeli mirne roke in živce pri prostih metih. Na ljubljanski strani bi lahko kaj več naredil Kendirck Perry, toda po izgubljeni žogi ob zaostanku za točko osem sekund pred koncem je bilo možnosti za preobrat praktično konec.

Pri domačih je bil neustavljiv Marko Radovanović z 28 točkami, pri gostih pa je Jarrod Jones končal pri 24, Blažič pa pri 17.