Čarobni Dončić piše zgodovino, Dragić potolkel visokoleteče Rakete

Za obema slovenskima zvezdnikoma v najmočnejši košarkarski ligi na svetu je odličen nedeljski večer.

Dallas Mavericks so na gostovanju pri Cleveland Cavaliers prišli do četrte zmage (111:131) na šesti tekmi sezone. Ponovno je blestel Luka Dončić, prišel je že do svojega tretjega trojnega dvojčka v tekočem tekmovalnem obdobju, drugega zaporednega, skupno enajstega v NBA.

Dončić je dosegel 29 točk (met iz igre 9/17, za tri 5/10), pobral 14 skokov, in podelil kar 15 asistenc, ob tem pa v 33 minutah izgubil pet žog. Že v prvi četrtini je zbral 13 točk, štiri skoke in štiri podaje, trojnega dvojčka pa dosegel že pred koncem tretje četrtine.

Dončić je postal prvi igralec v več kot 35 letih, ki mu je uspelo na zaporednih tekmah doseči trojni dvojček z vsaj 25 točkami, 15 asistencami in desetimi skoki.

Telički so bili v rahli prednosti skozi prvih 36 minut, do bolj otipljive razlike pa prišli na začetku zadnje četrtine. Vodstvo so uspeli zadržati in Clevelandu prizadejati prvi poraz na njegovem parketu.

Poleg Dončića se je pri Dallasu odlikoval Kristaps Porzingis z 18 točkami in devetimi skoki. Jalen Brunson je zbral 14 točk, Seth Curry 13, Tim Hardaway Jr. in Boban Marjanović pa 12, slednji je ujel še osem odbitih žog.

Za Cavaliers je Kevin Love zmogel 29 točk in osem skokov, Jordan Clarkson je dosegel 17 točk, Tristan Thompson pa 11 točk in 12 skokov.

Video Tako so Slovenci v Clevelandu sprejeli svojega junaka Dončića

Je to dokaz? Pri Nikeju završalo, glavni krivec pa Dončić

Miami Heat je gostil ene od favoritov za naslov Houston Rockets in jih povsem nadigral (129:100). Vročica je s petimi zmagami in enim porazom tik pod vrhom vzhodne konference.

Goran Dragić je k zmagi nad Raketami prispeval 15 točk (met iz igre 5/9, za tri 3/6), dva skoka, štiri asistence ter po dve ukradeni in izgubljeni žogi v 27 minutah na parketu.

Domačini so si pot do zmage tlakovali že v prvi četrtini, ki so jo dobili kar s 46:14. V nadaljevanju so goste vseskozi držali na varni razdalji.

Pri Miamiju je šest igralcev doseglo dvomestno število točk. Duncan Robinson jih je zbral 23, Meyers Leonard 21, Jimmy Butler pa 18 točk, sedem skokov in devet podaj.

Za Houston je lani najboljši strelec lige James Harden prispeval 29 točk, zgolj deset jih je zmogel nekdanji MVP lige Russell Westbrook.